in

DOLUNAY SOYSERT’İN TEK KİŞİLİK OYUNU “KUL”

Ödüllü oyuncu Dolunay Soysert’in rol aldığı, ödüllü yazar Seray Şahiner’in imzasını taşıyan tek kişilik “Kul” oyunu, 4 Nisan Çarşamba akşamı TOY İstanbul’da perde açtı! TOY İstanbul ve id İletişim’in ortak yapımcılığında sahnelenen “Kul”un prömiyerine Sinem Kobal, Hande Doğandemir, Serhat Teoman, Leyla Feray, Erkan Avcı, Güven Kıraç, Kemal Hamamcıoğlu, Özgür Özgülgün, Berk Cankat gibi birçok ünlü isim katıldı.

Seray Şahiner’in aynı adlı son romanından uyarlanan “Kul” oyunu seyirciyi, sayfalardan çıkarmışçasına canlı bir karakterle tanıştırıyor. Tiyatroseverler, bu karakterle birlikte İstanbul’u bir umut haritası eşliğinde yeniden keşfediyor. Arnavut kaldırımlarından havalanıp cemevlerine, camilere, kiliselere varan; dilek ağaçlarına bağlanmış çaputlarla rüzgara salınmış umutlar… “Kul”da, insan eliyle kurulmuş çelişkilerin ancak Tanrı eliyle değişebileceğine inananlar, dayanacak kimsesi olmayınca ayakta duramayanlar, dünyaya gölgesinden başka kök salamayanlar, ölülerden başka can yoldaşı bulamayanlar konuşuyor. “Kul”, görülmeden yaşayan bir insanın, gördüklerinden bir yaşam kurma özlemi…

“Kul” oyununda, 12 farklı projede tiyatro sahnesinde izleyiciyle buluşan ve 2005 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülü kazanan Dolunay Soysert rol alıyor. “Hanımların Dikkatine” kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü, “Antabus” oyunuyla ise 2016 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü kazanan başarılı yazar Seray Şahiner “Kul”u, aynı adlı romanından yola çıkarak tiyatro metni olarak yazdı.

 

Yönetmen koltuğunda Mert Öner’in oturduğu, dekor ve kostüm tasarımını Özlem Karabay’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in yaptığı oyunun yönetmen yardımcılığını Abdullah Cersel, proje asistanlığını ise Yeşim Çelebi üstleniyor.

 

Tek perdelik “Kul” oyunu, 4 Nisan 2018 Çarşamba akşamı gerçekleşen prömiyerinin ardından her Çarşamba akşamı 20.30’da TOY İstanbul’da, her Cumartesi akşamı 20.00’de ise TOY İzmir Ege Perla’da sahnelenecek. Oyunların biletleri, Biletix’ten ve sahnelerin gişelerinden temin edilebilir.

What do you think?

Written by bestylemagazine

IZMIR COCKTAIL FESTIVAL 2018 !

Rıhanna, Tüm İddiasıyla Fenty Beauty Lansmanında