in

Yaklaşan Popüler Festivaller Ve Sanat Fuarları

Her yıl muhakkak gidilmesi önerilen, gidenlerin ise diğer yıllarda da gitmeyi arzu ettiği fuar ve festivaller için tarihler epey yaklaştı. Dünya çapında ilgi gören, ziyaretçileri adeta hipnotize eden bu fuar ve festivaller için şimdiden bir tatil planı yapmanızı öneriyor, bu sanat dünyasını yerinde koklamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Art Basel, Dünya Çapında

Art Basel, Mart ayında Hong Kong’da başlıyor. 200’den fazla galeri ve 4000’den fazla sanatçıya ev sahipliği yapan sanat fuarı birçok noktada yine harikalar yaratmaya hazırlanıyor. 28-30 Mart arası Hong Kong’da, ardından 13-16 Haziran İsviçre, 18-20 Ekim Paris ve 4-8 Aralık Miami ile devam edecek. Koleksiyonerleri, galerileri ve sanatçıları birbirine bağlayan sanat fuarları yıl boyunca farklı pazarlara hitap ederek küresel sanat dünyasını bir araya getirmeye devam ediyor.

Holi Festivali, Hindistan

Holi, Hindu renk festivali olarak bilinen ve çok ilgi çekici bir festival. Bu yıl 25 Mart’da gerçekleşecek çünkü Holi ay döngülerine göre belirlendiğinden her yıl farklı bir günde yapılıyor. Özellikle Hindistan’da ama dünyanın dört bir yanından da kutlanan Holi, baharın başlangıcını ve iyinin kötülüğe karşı zaferini temsil eden bir festival. Kutlamalar için her bir rengin farklı bir anlam taşıdığı renkli tozlar atılıyor. Ortaya çıkan kareler ise oldukça ilgi çekici ve renkli!

Venedik Bienali – 20 Nisan-24 Kasım

  1. Venedik Bienali bu yıl 20 Nisan-24 Kasım arasında gerçekleşecek. Koleksiyoncuların ve küratörlerin büyük ilgisini çeken serginin bu yılki başlığı Stranieri Ovunque – Foreigners Everywhere. Özellikle göçmen, sürgün ve mülteci kimselere odaklanan sergi güneyden kuzeye göç eden sanatçılara vurgu yapıyor. 2024 Venedik Bienali Almanya Pavyonu’nun Küratörü ise Çağla İlk oldu. 

Design Miami, Basel

Tam bir koleksiyonluk tasarımlara yönelik fuar olan Design Miami, her Aralık ayında Florida’da düzenleniyor. Uluslararası tasarım fuarı Design Miami/Basel bu yıl 11-16 Haziran tarihleri arasında İsviçre’de gerçekleşecek. Kardeş etkinlik Design Miami/ Basel, tarihi ve çağdaş mobilya, aydınlatma ve sanat objelerinden oluşan sergiler sunuyor.

What do you think?

Yeni Nesil Oyuncuların Temsilcilerinden Göksel Kayahan ile Bir Araya Geldik!

Cildin İhtiyacı Besinlerde Saklı