in

Netflix’te En Çok Konuşulanlar

Bu ara istisnasız üzerinde çok konuştuğumuz ve yorum yaptığımız yapımların listesi uzamış durumda. Ama bunların arasından öne çıkanları derledik. Buyrun, hepsi hakkında az da olsa bilgi edinmek isterseniz listemiz garanti başlıklarla dolu!

INVENTING ANNA

Son zamanlarda tüm dünyada bir anda izlenme rekorları kıran dizi Inventing Anna, herkesin dilinde. ‘Anne Delvey’ sahte adıyla, kendisini zengin bir mirasyedi olarak tanıtarak New York sosyetesine giren ve sonrasında aralarında bankalar ve lüks otellerin de yer aldığı onlarca varlıklı şirketi dolandıran bir kızın hikayesi. Dizi Inventing Anna yani Anna Sorokin’in yükseliş ve çöküşünü gazeteci Pressler’in gözünden inceliyor. Gazeteci Pressler’ın New York Magazine’de kaleme aldığı bomba etkisi yaratan haber 2018’de viral olmuştu. 

Sahte mirasyedi Anna Sorokin, toplamda 200 bin dolarlık dolandırıcılık suçuna karışmış bir isim. Şimdilerde hikayesini izlediğimiz Sorokin’in yaşadıklarını Netflix’e 320 bin dolar karşılığında sattığını ancak bu paranın büyük kısmının tazminat cezalarına gittiği konuşuluyor. Çok farklı bir hikayeye tanık olmak istiyorsanız listenize alabilirsiniz.

THE BOLD TYPE

Sex And The City’nin günümüz versiyonu diye konuşulan The Bold Type, ana fikirde üç yakın kız arkadaşın hayatını ele alıyor. Bu üç genç Scarlet dergisinde çalışırken aynı zamanda dostlukları, aşkları ve her geçen gün başına gelen olayları işleyen dizi oldukça heyecan verici bölümlerle dolu. New York’u fethetmek için birlikte yola çıkan, kariyerlerinin peşinde koşan bu üç kadının yaşadıklarına odaklanan dizide hırs ve tutkularını dengeleme, hayatın gerçeklerini yürütebilme, aşkı bulma çabaları yanında tabii ki modayı keşfetmelerine de tanıklık ediyoruz. 4 sezonu bulunan ama 5.sezonla final yapması beklenen dizi için heyecan dorukta.

BABAMIN KEMANI

Son zamanlarda çok sevdiğimiz bir Türk yapımına rastlıyoruz, Babamın Kemanı. Başrollerini Engin Altan Düzyatan ve Belçim Bilgin’in üstlendiği ve küçük bir kızın yaşadığı kayıp sonrasında bu iki ismin hayatına dahil olma sürecine tanıklık ediyoruz. Aradaki bağın temel kaynağı ise müziğe olan tutku. Hem duygusal hem de sevginin gücünü hissettiğiniz bu filmi listenize ekleyin.

TINDER AVCISI

Çok enteresan bir hikayeye hoşgeldiniz! Kendisini jet sosyeteden biri gibi gösteren, Tinder app üzerinden tanıştığı kişilerle ilişki yaşayarak onları dolandıran, her geçen gün bu listeye yeni isimler ekleyen Simon’ın serüveni. Bir kadından aldığı borç parayla bir diğer kadını lüks bir otele götürüyor, sondan diğer kadından aldığı parayla bir diğer kadına pahalı bir hediye alıyor ve bu böyle sürüp gidiyor. Simon’ın kullandığı en önemli araç Tinder ve kadınlara vaat ettiği şey hep aynı; sonsuz aşk. Bu yolculukta tuzağına düşen kadınlar ise hala borçlarını kapatabilmiş değil ve davaları sürüyor. Bu belgesel niteliğindeki film radarınızda olsun.

AFTER LIFE

Herkesin heyecanla beklediği 3.sezon geldi! Eşinin ölümü sonrasında hala hayatta kalma aşamasında sıkıntılar yaşayan Tony, eskisi kadar hırçın olmasa da hala kendisini mutlu hissedebileceği noktaları yakalayabilmiş değil. Eşinin vefatı sonrasında oluşan boşlukla mücadele etme sürecine tanıklık ettiğimi Tony, bazen bizi çok duygulandırırken bazen de çok güldürmeye devam ediyor.

What do you think?

Written by Kezban Belet

En İkonik Kırmızı Rujlar

Hangi Besinler Bağışıklığı Güçlendirir