in

Eylül Sayımızın Kapak Konuğu Yüsra Geyik

 

Çok uzun zamandır onu tanıyoruz aslında. Aynı projede upuzun bir dönem hayat verdi Zeliş karakterine. Oldukça da sevildi izleyici tarafından. Kırılganlığı, sempatikliği ve güzelliği ile şahane başarılar elde etmeye devam etti. Ekranlarda büyürken biz de büyümesine şahit olduk adeta. Şimdiye kadar yer aldığı projelerdeki başarılarını, şimdilerde de Aile dizisindeki Yağmur karakteriyle ikiye katlıyor sanki. Fazla iddialı bir Yüsra Geyik var karşımızda. Yepyeni projelerini ve bu zamana kadar geldiği yolculuğunu dinlemek için buluştuk. Farklı bir çekime de imzamızı attık birlikte. Şimdi yeni bir sezona yeni bir Yüsra ile girmek için sabırsızlanıyoruz.

RÖPORTAJTUĞÇE ORÇUNUS
FOTOĞRAFELİF DEMİRALP
STYLINGKAYA EFK
SAÇMERT PEKGÜZEL
MAKYAJEZGİ HALİLBEYOĞLU
BACKSTAGEÜNAL AVCI
BASIN DANIŞMANIAYŞEGÜL ŞENER
DİJİTAL İÇERİK DİREKTÖRÜTUĞÇE ORÇUNUS
kurumsal iletişim DİREKTÖRÜmukaddes kaya
DİJİTAL İÇERİK EDİTÖRLERİNAYMAN BATIMOR,
KEZBAN BELET

 

İki şahane projedeki karakterlerinle tanıdık seni Yüsra. Hayat Bilgisi ve Arka Sokaklar. Ne dizilerdi ama! İkisinin de sendeki yerini dinleyerek başlayalım mı röportajımıza.
Akabinde de gelen diğer yapımlar. Hep dönemlerin en iyi dizilerinde yer almış olman tesadüf olmasa gerek. Bu durumu sen neye bağlıyorsun? Şanslı mısındır mesela?
Yabancı Damat var arada. O da dönemin en iyilerindendi. Haksızlık etmeyelim Arka Sokaklar birkaç dönemin en iyisi. Dile kolay 15 sezon… Şanslıyım tabii. Ama işimi şansa bıraktığımı söyleyemeyeceğim.

Geçtiğimiz sezonda müthiş bir kadroya sahip Camdaki Kız’da izledik seni. 20.bölümde girmene rağmen ailen gibi gördüğün bir ortam olduğundan bahsetmiştin. Nasıl bir deneyimdi senin için?
Camdaki Kız şahane bir iş. Kamera önü ve arkası, tamamı harika insanlardan oluşuyor. İşin kendi disiplinine girer girmez hayran kaldım. Çok severek çalıştığım her biriyle de yine çalışmak istediğim insanlarla dolu.

Aslında Muzo’nun sevgilisi karakterinle çoğu izleyicinin eleştirdiği bir role büründün. Arka Sokaklarda oturmuş bir ‘Zeliş’ ten sonra ekran başındakilerin yeni bir Yüsra’ya alışmaları zor oldu mu dersin?
Ben oyuncuyum. Oynadığım karakterlerin değil de oyunculuğumun eleştirilmesini tercih ediyorum. Zeliş, Meliha/Melisa ya da Yağmur hiçbiri birbirleriyle kıyaslanamaz. Biraz sürpriz karakterlerle ilermekte bir zarar yok. Bir sonraki işte de bambaşka biri olsun isterim.

Bir instagram postuna rastladım, uzun yıllar içerisinde bulunduğun Arka Sokaklar yapımı için harika cümleler yazmışsın. Resmen orada mesleğine doğdun, geliştin, öğrendin, tecrübe kazandın ve büyüdün. Senin için aslında iyi bir dönüm noktası, değil mi?
Okul, aile… Bir sürü şey derdik çalışırken ama hakikaten öyle oldu. Çok usta oyuncularla çok uzun sene karşılıklı oynamak lüks bir eğitimdi. Bir de tabii Türker İnanoğlu setinde yetişmek var. Set görgün bambaşka oluyor. Yeşilçamlı sayılırım yani 🙂

Dizilerin yanı sıra geçen yıl vizyona giren Neşet Ertaş’ın garip Bülbül filminde de iyi bir çıkardın ortaya. Nasıl bir süreçti o dönem?
Çok yüksek kalite bir iş yaptık. Aylarca sürdü hazırlık ve set. İstanbul, Ankara, Kırşehir’de çekimler yapıldı. Keşke izleyiciye de ulaşabilseydi.

Gelelim Yağmur’a! Geçen sezon büyük bir çıkış yakalayan Aile dizisindeki yaralı, hassas, başının dikine giden ve babasıyla yaşadığı büyük bir mücadelenin sınavını vermeye çalışan Yağmur’a. Bu rolle yollarınız nasıl kesişti?
Bir gün Meltem bana 4 bölüm senaryo attı. Ve ben bir çırpıda güle ağlaya senaryoları okudum. Bayıldım işe. Öyle ki, ağustos ilk görüşmemiz ama sete çıkmamız Ocak ayını bulacak… Ama işi çok büyük hevesle bekledim. 13 bölüm çektik geçen sezon. Ama senaryo öyle güzel ilerledi ki, tüm karakterleri çok iyi tanıyoruz. Herkesle bağ kurduk. Ve bunu çok seviyorum. Yağmur’un mücadelesini çok hissediyorum. Başka türlü de olmaz zaten.

Yağmur’un Yüsra’yı zorladığı anlar oluyor mu hiç?
Çok laylaylom geçmiyor takdir edersin ki. Ama şimdilerde dışarıya çıkıp Yağmur’a bakmayı bıraktım. Beraberiz artık ve zorlanıyoruz tabii.

Yeni sezon için fazlasıyla heyecanlıyız. Ne zaman yayın tarihi ve bizi ne gibi sürprizler bekliyor? Biraz ipucu alabilir miyiz?
Belli değil henüz. Ben daha çok heyecanlıyım emin olabilirsin. Maalesef hiçbir ipucu veremem. Ama sezona dair tek okuduğum 1.5 sayfalık bir sahneden çıkamadığımı ve düşündükçe kalbimin acıdığını söyleyebilirim.

 

Sosyal medyada da aktifsin. Yer aldığın projeleri paylaşmayı seviyorsun. Bir de dijital iş birliklerin var. Bu konudaki onay sürecin nasıl ilerliyor ve kararlarını neye göre belirliyorsun?
Aktif olmaya çalışıyorum kesinlikle. Sezonda daha sakin ilerliyor mecburen ama hazır tatildeyim diye aktif kullanıyorum. Paylaşmayı da seviyorum bir sürü duygumu. İş konusunda menajerimle ilerliyoruz. Bu konuda ekibe çok güveniyorum. Son zamanlarda çok güzel işler yaptık. Açıkçası çok zevk alıyorum. Kısa sürede şahane işler çıkıyor.

Acayip bir fitliğin var yıllardır. Özel bir tekniğin veya klasikleşmiş bir spor & beslenme rutinin var mı diye sormayacağım çünkü biraz da genetik olduğunu düşünüyorum. İçten ve dıştan iyi beslendiğin için güzel bir form yakaladığını düşünüyor musun?
Kesinlikle genetik faktörler yarısından fazlası. Diğer yarısı kendimi görmekten hoşlandığım şekilde kalmaya odaklanmam. Açıkçası iyi besleniyorum çünkü hazır gıda tüketmiyorum. Ev yemeği bağımlısıyım. Her türlü şeyi yerim. Ve en çok kalbimi, zihnimi açık tutmaya çalısıyorum. İyilik değil doğruluk daha çok. Ne hissediyorsam ne düşünüyorsam öyle olmayı başarmaya çalışıyorum. Üzüldüysem de üzüldüm derim.

Hayal kırıkları yaşadığında ayağa kalkma konusunda endişelerin oluyor mu? Bir oyuncunun motivasyon kaybıyla mesleğini yapması çok zor olsa gerek.
Bence de çok zor. Bir şekilde motive etmen gerekiyor işe dair kendini. İnanmadığın, istemediğin bir şeyi ezbere yapamazsın. Bu iş öyle değil. Çok istemelisin hatta. Ciddi motivasyon kayıplarım olmadı çok şükür. Ama düşersek de kalkarız. Hayaller kırılır, endişeler hep olur ama yola devam.

Yeni sezona senin enerjinle ve güzel bir çekimle girmek, ikimize de uğurlu gelecek diye düşünüyoruz. Kısa vadedeki hedef ve hayallerinden bahsederek kapatalım mı?
Uğurlu geleceğiz, inanıyorum.
Çekim süreci çok keyifliydi. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Çok uğraştık ama değdi. Hedeflerimden bahsetmeyeyim ki sürprizi kaçmasın. Ama bu sezon bir sürü şekilde beraber olacağız. Beni daha fazla görmeyi, duymayı sevin dilerim.

What do you think?

Written by Kezban Belet

DENİB DESIGN 2023, İLHAM VEREN YENİ SERÜVENİNDE İLK 14 FİNALİSTİNİ BELİRLEDİ

Bu Ay BeStyle’da Yüsra Geyik Var