in ,

BeStyle Magazine Yaz Özel Sayısında Bestemsu Özdemir!

Gözünüzün fazla kalacağı bir fiziğe sahip Bestemsu, hem tüm kadınların sinirlerini hoplatacak hem de imrendirecek bir çekime imza attı bizimle. Yönetmen Elif Demiralp’in ve Styling Kaya EFK’nın vizyonlarıyla ortaya şahane bir iş çıktı yine. Sizinle bu çekimi buluşturmadan kısa bir süre önce oturduk Bestemsu ile, hem oyunculuk serüvenini hem de bu zamana kadar yaptığı tüm başarılı işlerin üzerinden geçtik. Çok keyifli geçen sohbetimiz sayesinde, bundan sonraki hedeflerini de öğrenmiş olduk. Siz de ayrıntılarla dolu bir Bestemsu ile karşılaşacaksınız, hazır olun!

 RÖPORTAJTUĞÇE ORÇUNUS

FOTOĞRAFELİF DEMİRALP

STYLINGKAYA EFK

SAÇAKIN ÜNAL

MAKYAJCÜNEYT SEVEN

BACKSTAGEÜNAL AVCI

FOTOĞRAF ASİSTANISELİM KILIÇ

STYLING ASİSTANISEDA FENCİ

DİJİTAL İÇERİK DİREKTÖRÜTUĞÇE ORÇUNUS

KURUMSAL İLETİŞİM DİREKTÖRÜ MUKADDES KAYA

DİJİTAL İÇERİK EDİTÖRLERİNAYMAN BATIMOR,

KEZBAN BELET

Kadınların gıcık bakışlarına maruz kalan güzel Bestemsu, imrenilecek fiziğini nasıl koruyorsun sorusuyla başlayalım mı? Malum yaz aylarındayız.

Ben tek öğün beslenen biriyim, uzun yıllardır bu böyle artık. Hamur işi pek sevmem bu da avantaj oluyor tabii benim için ama tatlısız ve şekersiz yapamam. Çok da fazla tatlı yediğim söylenir. Tatlı olan şeyleri öğün olarak saymıyorum bu yüzden.

İnstagramdan da takip edenler iyi bilir spora olan düşkünlüğünü. Hep böyle miydin yoksa ön planda bir iş yapmanın verdiği bir avantaj mı bu?

Ben eski sporcuyum, zaten hayatım voleybol ve yüzme ile geçti. O yüzden hayatımın büyük bir parçası spor ama artık tabii ki o tempo ve beslenme düzeniyle yapmıyorum sporumu. Artık hem sağlık hem de daha iyi görünmek için yapıyorum, hemen hemen her gün gitmeye çalışıyorum.

30’lu yaşların en başındasın daha ve yıllardır göz önünde bir oyuncusun. Öncelikle bunu yer aldığı projelerdeki başarılarına mı borçlusun sence?

Tabii ki projelerle çok ilgisi var. Bizim sektörde bir tane iyi iş yaptığınızda, sonrasında başka bir seviyeye geliyor her şey. Proje tercihlerimden de çok memnunum, hep içerisinde yer almaktan övünebileceğim işlerde çalıştım. O yüzden şanslı da hissediyorum kendimi. Göz önünde olmamın sebebi tabii ki iyi projelerde yer almış olmak ama onunla beraber de hem çalışkanlığıma hem de set disiplinime de bağlıyorum bu durumu.

Aslında moda tasarım mezunusun. Şimdilerde de kendi markanı yarattın ama bu konuya değinmeden önce modadan oyunculuğa nasıl geçtiğini merak ediyoruz.

Modadan oyunculuğa geçmedim aslında çünkü oyunculuk hayatım, üniversiteden önce başladığı için modadan önce oyunculuk vardı hayatımda.

 Birçok projen var ama nedense seni Kara Para Aşk’tan hatırlıyor gibiyiz. Nilüfer karakterine hayat vermiştin. Senin için de yeri ayrı mıdır bu dizinin.

Tabii ki yeri çok ayrı. Kara Para Aşk; çok iyi bir oyuncu kadrosu, müthiş bir yönetmen ve senarist, iyi bir yapım şirketi sayesinde bütün denklemin doğru olduğu bir projeydi. Yeri bende hep ayrı olacak. Düşünün ki set bittiğinde bile, oyuncuların sette kaldığı bir ortam vardı. Çok ayrı olması dışında bir de çok özlediğim bir settir orası.

Bir de sinema kolun var. Dünyanın En Güzel Kokusu 2, Baba Nerdesin Kayboldum, Milyonda Bir, Nefes: Yer Eksi İki gibi filmlerde de izledik seni. Sinemada var olmanın, tiyatro ve dizilere göre sende yarattığı hissi merak ediyoruz.

Sinema, dizi, tiyatro! Üçü birbirine bağlantılı ama bir o kadar da farklı şeyler aslında çünkü dizide çok yoğun bir tempoda, uzun yayın süresi olan bir şeyler çekiyoruz. Her hafta yeni bölümler geliyor ama sinema filminde senaryo, hikaye çok önceden belli. Karakteri çıkarmak için çok daha uzun bir süreniz oluyor. Tabii ki oyuncu performansı açısından bu bambaşka bir şey ve o kocaman perdede olmaktan da ayrıca keyif aldığımı söyleyebilirim. Hollywood hayallerim için de ilk adımı attım, artık çok daha fazlasını yapmak için yurt dışında sinemaya ağırlık vermek istiyorum. Tiyatro ise bambaşka! Anında izleyicinin tepkisini almak, oyuncu olarak beni çok besliyor. Seyirciyle göz göze oynamak bambaşka bir his. İyi bir oyun karşıma çıkarsa yine tiyatro yapmak istiyorum.

 

Oyunculuk kariyerine dair şu sıralar kendine yaptığın yatırımlar neler?

Kendime yaptığım yatırımların başında bir sonraki yaz Los Angeles’ta gideceğim acting school var. Amerika’da oyunculuğu denemek istiyorum. Kendimi sınırlamak istemiyorum bu konuda ve fiziksel mental yatırımlar da yapıyorum. Tabii ki öncelikle estetik yaptırmıyorum çünkü oyuncu olarak mimiksiz nasıl oynanır bilemiyorum. Bunların yanı sıra iyi beslenmeye, cildimi ve fiziğimi korumaya çalışıyorum.

Dijital projeleri mutlaka yakından takip ediyorsundur. Seni yakın gelecekte dijitalde görebilecek miyiz? Var mı değerlendirmek istediğin yeni teklifler?

Tabii ki yakından takip ediyorum ama şu an bir televizyon dizisi ile anlaştığım için en azından bir sene dijitalde maalesef göremeyeceksiniz beni. Eylül ayında senaryosunu okurken çok heyecanlandığım ‘Kirli Sepeti’ dizisi ile ekranlarda olacağım.

Yazın başlangıcıyla beraber şahane bir marka çıkışı yaptın, ismi bybestemsu. Bildiğim kadarıyla tüm desenleri de kendin çiziyorsun. Haziran sonunda da şahane bir lansman yaptın, tekrar tebrikler. Bu markanın çıkış hikayesinden bahseder misin biraz?

Ben moda okuduğum için onunla alakalı bir şey yapmayı, zamansız olarak giyilebilecek bir koleksiyon çıkarmayı çok istiyordum. Pandemi de biraz buna vesile oldu çünkü hayatımız durdu ve boş oturduğum zaman kendimi iyi hissetmeyen bir yapım var. O yüzden bir şeyler üretmek istedim. Desen çizmeyi zaten çok seviyorum, kendi koleksiyonum için de desen yapmış olmak beni mutlu etti o süreçte. Bütün çizimlerimi, desenli tasarımları kısacası her şeyi zamansız olarak yaptım. Şimdi heyecanla geri dönüşleri görmeyi bekliyorum.

Kendi markanı nereye taşımak hedefin? Ve ürünlerine nereden ulaşabiliyoruz?

Uzun vadede kendi markamı globale taşımak istiyorum. Fakat şu an için biraz gözlemleme evresindeyim. Tam olarak ne isteniyor, neye talep çoğunlukta… Burada yaptığım gözlemlerle de yeni koleksiyonumu çıkartacağım. Gizia Gate Bodrum ve Nişantaşı mağazalarından koleksiyonuma ulaşabilirsiniz.

Instagramda da oldukça iyi bir takipçi kitlen var, neredeyse 450 K. Sosyal medyayı genelde işin için mi kullanıyorsun yoksa ‘baya hayatım orada dönüyor’ diyenlerden misin?

Ben sosyal medyayı biraz iş için kullanıyorum. Tatile gittiğimde aleni olarak sürekli bir şey çekip koyan biri değilim. Anın tadını çıkarmayı seviyorum aslında, o yüzden telefonu hep elinde yaşayan biri değilim. İş için tabii ki son dönemde biraz daha ilgilenmeye çalışıyorum.

Farklı bir stilin var, mesleğin de moda olunca bu fark net bir şekilde hissediliyor tabii. Nasıldır alışveriş rotaların? Beğendikçe mi alırsın, hususi alışveriş günlerin ve markaların mı vardır?

Benim bir stilim var, kendimde sevdiğim bir özellik bu. Herkes gibi giyinmiyorum, hiçbir zaman da giyinmedim. Tabii ki marka trendlerine bakıyorum ama genelde vintage dükkanlar tercihim oluyor. Yeni çıkan koleksiyonlarda da kendime yakıştırdığım ya da birçok farklı şekilde kullanabileceğim parçaları seçiyorum. Onu da vintage ürünlerle kombinlemek beni mutlu ediyor ama hususi bir alışveriş günüm ya da takıntılı olduğum bir marka yok. Tabii ki çok beğendiğim markalar var, özellikle son dönemlerde beğenip tarzıma uygun bulduklarım arasında Miu Miu markası geliyor.

Bunaldığın kaçış noktaların var mıdır? Yoksa hep aynı yerlere gitmekten mi keyif alırsın?

İstanbul’da hep aynı yerlere gitmeyi seviyorum. O mahallecilik durumu hoşuma gidiyor. İkinci evimmiş gibi hissetmek iyi geliyor bana ama kaçış için şehir dışına çıkacaksam ya annemlerin yanına Fethiye tarafına gidiyorum ya da önceden belirlediğim yerler var ise oralara gitmiş oluyorum.

Sık sık ümitsizliğe kapılır mısın? Yoksa akışta kalıp anı yaşamayı mı seçersin?

Ben çok uzun zamandır akışta kalmayı seçiyorum. 10 dakika sonrasını hiçbirimiz bilmiyoruz, o yüzden neredeysek ve neyden tad alıyorsak, son anmış gibi yaşamak yapmaya çalıştığım en iyi şey!

Son olarak senin gibi tatlı bir kadının içinde bulunduğu durumdan memnun olmadığında ilk yaptığı şey ne oluyor? Merak ediyoruz 🙂

O ortamdan hemen uzaklaşmayı tercih ediyorum.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Çağdaş Türk Resim Sanatının Dünyaca Ünlü İsmi Devrim Erbil’den “Bodrum’da Devrim” Sergisi

BeStyle On Air’de Bu Ay: Lizge Cömert & Yiğit Koçak