YIL SONU DEFİLESİ DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMLARIN ESERLERİNDEN İLHAM ALIYOR…  

Ünlü Modacı Niyazi Erdoğan’ın gönüllü destek verdiği Moda Tasarım Teknolojileri öğrencilerinin tasarımları görkemli bir defileyle davetlilere tanıtıldı.

YIL SONU DEFİLESİ DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMLARIN ESERLERİNDEN İLHAM ALIYOR…

 

Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İşadamları Derneği (BATİAD), Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen defile büyük ilgi gördü.

Eylül Kübra Uzun

 

Tekstil sektörüne kalifiye eleman yetiştirme ve destek amacı taşıyan bu projede, Bayrampaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yıl boyunca ürettikleri tasarımlar görücüye çıktı. İlhamını Pablo Picasso,  Vincent van  Gogh, Salvador Dali gibi  dünyaca  ünlü ressamların eserlerinden  alan tasarımlar görsel bir şölenle davetlilere sunuldu..

 

Mesleki ve teknik eğitime gereken önemin verilmesi ile istihdam alanlarının buna göre düzenlenmesi bu güzel tablonun en önemli unsurlarından biri olarak dikkat çekti.. Türkiye’de önemli sektörlerden biri olan tekstil; istihdama da çok büyük oranda katkı sağlıyor. İstihdamın gelişmesi de tekstilde tasarımın önemini bilmekten geçiyor.

Gizem Barlak

 

Gönüllü olarak tecrübelerini Moda Tasarım Teknolojileri öğrencileriyle  paylaşıp eğitimlerine katkıda bulunan ünlü modacı  Niyazi Erdoğan genç yeteneklere imkan sağlanmasından çok mutlu… İTKİB, İHKİB sponsorluğunda, BATİAD’ın organize ettiği koreografisini  Akif Örük’ün yaptığı yıl sonu defilesine  başta sunucu ve model  Simge Tertemiz, Gizem Barlak, oyuncu/eğitmen, köşe yazarı Eylül  Kübra Uzun  ve bir çok profesyonel manken eşlik etti.

 

Makyaj Sanatçısı Tuğçe Dilaverler ve ekibinin altın etkisi, renk cümbüşü ve ikinci yüz temalı makyajları dünyaca ünlü ressamların eserlerinden  ilham alınan  tasarımlarla bütünlük sağladı.36 kıyafetin sergilendiği organizasyonda Simge Tertemiz’in  finalde giydiği  kelebek kanatlı beyaz tulum  ile defile sona erdi.

0 replies on “YIL SONU DEFİLESİ DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMLARIN ESERLERİNDEN İLHAM ALIYOR…  ”