Yaz Mevsiminde Yıpranan Saçlara Bakım Ürünü Önerileri

Deniz, kum, güneş derken saçlarınız ışıltısını kaybederek yıpranma başlıyor. Yaz aylarında cildinize olduğu kadar saçlarınıza da aynı özeni ve dikkati göstermelisiniz. Kuruyan ve cansız görünen saçlarınız için bol bol bakım yapmalısınız. Biz de sizler için dış etkenlere daha fazla maruz kalıp daha çok zarar gören saçları korumak ve şımartmak adına yazın uygulayabileceğiniz saç bakım ipuçlarını ve ürünlerini toparladık.

SAÇLAR İÇİN GÜNEŞ KORUYUCU

İlk olarak, yazın saçları güneşin zararlı UV ışınlarından korumak çok önemli. Saçlarınıza bu bakımı sağlamanıza yardımcı bir çok bakım ürünü var. Saçlarınıza daha fazla özen göstermek için, bu ürünlerden bir tanesini plaj çantanızdan ayırmamaya özen göstermelisiniz.

YIPRANMIŞ SAÇLARINI YENİDEN YAPILANDIRALIM

Yazın oluşan saç yıpranmalarından sonra saçları yeniden yapılandırmak için maske uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için seçenek olarak kağıt maskeler veya saç nem maskelerini deneyebilirsiniz.

DENİZ VE HAVUZDAN YIPRANMALARA KARŞI

Deniz veya havuz suyuyla ıslanan saçlar daha çok yıpranır ve eğer saçlarınız boyalıysa rengide zarar görebilir. Bunun için suya girmeden önce saçlarınıza bir saç kremini veya yağını yedirerek hem bakım yapın hem de suyun saça nüfuz etmesini engelleyin.

Yazı: Cansın Sara

0 replies on “Yaz Mevsiminde Yıpranan Saçlara Bakım Ürünü Önerileri”