in

Vizesiz Yerlere Bayılırım

Son yıllarda tatil planları yapan çoğu kişinin ağzından duymuşsunuzdur ‘’abi vize çıkmadı, bizim tatil iptal’’, ‘’yine vize engeline takıldık’’ gibi cümleler. Ülkemizde yaşanan sosyolojik ve ekonomik problemlerden dolayı ne yazık ki vize engeline daha sık takılır olduk. Neyse ki bizi mutlu edecek vizesiz de gidebileceğimiz seyahat rotaları mümkün. Gelin bu rotalara yakından bakalım… 

Karadağ: Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Karadağ, muhteşem doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile her yıl milyonlarca turisti cezbediyor. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan Karadağ’da, Budva, Kotor ve Herceg Novi gibi tarihi şehirleri gezebilir, Lovcen Milli Parkı’nda doğa yürüyüşleri yapabilir veya Sveti Stefan adasını ziyaret edebilirsiniz. 

Gürcistan: Son yıllarda Türk turistler arasında oldukça popüler hale gelen Gürcistan, misafirperver insanları, lezzetli mutfağı ve uygun fiyatları ile öne çıkıyor. Başkent Tiflis’te tarihi kiliseleri ve binaları gezebilir, Batum’da Karadeniz’in tadını çıkarabilir veya Kazbegi Milli Parkı’nda nefes kesici manzaralara şahit olabilirsiniz. 

Mısır: Mısır’ın gizemli dünyasını keşfetmeye hazır mısınız? Giza Piramitlerinin heybetli gölgesinde firavunların gücüne tanıklık edin, Mısır Müzesi’nde antik hazinelerin büyüsüne kapılın. Nil Nehri’nde bir felucca turu ile Luksor’un tapınaklarına doğru yol alın, Krallar Vadisi’nde tarihte bir yolculuğa çıkın. Aswan’da Philae Tapınağı’nın güzelliğine hayran kalırken Nubian köylerinin samimi atmosferini hissedin. Hurgada veya Şarm El-Şeyh’in turkuaz sularında dalış veya şnorkelle yüzme yaparak Kızıldeniz’in muhteşem güzelliklerini de Mısır seyahatinizde keşfedebilirsiniz. 

Sırbistan: Balkanların en canlı ülkelerinden biri olan Sırbistan, tarihi ve kültürel zenginliği, samimi insanları ve lezzetli mutfağı ile her yıl birçok turisti kendine çekiyor. Başkent Belgrad’da Kalemegdan Kalesi ve Aziz Sava Katedrali gibi tarihi mekanları gezebilir, Novi Sad’da Petrovaradin Kalesi’nden şehrin manzarasının keyfini çıkarabilir veya Nis’te antik Roma kalıntılarını keşfedebilirsiniz.

Fas: Egzotik bir seyahat arıyorsanız, Fas vizesiz seyahat seçenekleri arasında en ilgi çekici destinasyonlardan biri. Marakeş’te Jemaa el-Fnaa Meydanı’nın renkli atmosferini yaşayabilir, Fas’te tarihi medineyi keşfedebilir veya Chefchaouen’in mavi sokaklarında kaybolabilirsiniz. 

What do you think?

Okinawa Diyeti ile Uzun Yaşamın Sırrını Keşfedin!

Mukbang Bağımlılığı