Veganlığa Giriş Vol.1

Birçok insan veganlığın ne olduğunu bilmezken, birçoğu da veganlığın tanımını yanlış biliyor. Vegan olmayı bir tek hayvansal ürünler yememek olarak düşünüyorsanız, yanlış bir düşünce. Veganlık dediğimiz şey, yeme-içme gibi ihtiyaçların yanı sıra bunun hayatınızdaki kozmetik alışverişinden sanayiye, sağlıktan ulaşıma birçok alanda da hassasiyetinizi göstermeniz gereken bir konu. 

Günümüzün en önemli problemlerinden biri sürdürülebilir olamamak. Sürdürülebilir bir sistemin oluşmasını sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek adına yeni bir düzen oluşturmayı sağlamak çok önemli. Doğanın suyuna, toprağına, dağına, taşına, canlılarına duyarlı davranmak hepimizin insanlık görevi. Veganlığın temeli de buradan geliyor. Doğadaki canlı cansız her türlü varlığa saygı duymak ve sevgi dolu olmak. Dediğimiz gibi veganlık sanılanın aksine, yalnızca bir yeme biçimi değil, hayvanların ve doğadaki diğer canlıların hangi amaçla olursa olsun sömürülmesine karşı olmak demek.

Herkesin merak ettiği o soru: veganlar ne yer?

Veganlar her şeyi yer! Herkesin yediği tuzlular, zeytinyağlılar, kekler, pastalar yanı en sevilen bazı yiyecekleri küçük değişikliklerle değiştirerek yiyebiliyor. Biliyorsunuz, Türk mutfağı çok zengin bir seçkiye sahip. Bu yüzden yapılacak küçük değişikliklerle her şeyi yemeniz çok daha kolay.

0 replies on “Veganlığa Giriş Vol.1”