in

Vedik Astrolojisi Nedir? Batı Astrolojisinden Farkı Nedir?

Son zamanlarda adeta kitlesel bir uyanış gibi hepimizin gündeminde pozitif düşünce, manifest etmek, tutulmalar ve retrolar gibi konular mevcut. Önceleri sadece güneş burcumuzun yorumlarını okurken sonradan hayatımıza yükselen, ay burcu, ve diğer evler gibi kavramlar girdi. Şimdiyse aslında hiç de yeni olmayan Vedik Astrolojisi ile tanışıyoruz. Vedik Astrolojisi nedir? Batı astrolojisinden farkı nedir ve doğruluk payı daha mı yüksek bu soruların cevapları yazımızda.

Vedik Astroloji Nedir?

Aynı zamanda hint astrolojisi olarak da anılan, antik Hint kültürü ve manevi geleneklerini içeren Vedik astrolojisi, en yaygın astroloji türü olan modern yani Batı astrolojisinden farklı olarak gezegenlerin güncel konumu üzerinden yapılan okumalardır. 

Vedik astrolojisinde evliliğiniz için ayrı, kariyeriniz için ayrı gibi özel haritalar ve daha kapsamlı zodyak okumalar mevcuttur. Bu yönüyle Vedik astroloji kendinizi keşfetmeniz için yol gösterici olabilir.

Vedik Astrolojisinde Burcunuzun Değişebileceğini Söylesek? 

Burcunuzla çelişen karakteristikleriniz varsa, burcunuzun özelliklerini taşımadığınızı düşünüyorsanız Vedik astrolojisindeki burcunuzu kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Daha kapsamlı analizleriyle Vedik astrolojisi doğruluk payı daha yüksek tahminlerde bulunur. 

Koç: Nisan 13–Mayıs 14

Boğa: Mayıs 15–Haziran 14

İkizler: Haziran 15–Temmuz 14

Yengeç: Temmuz 15–Ağustos 14

Aslan: Ağustos 15–Eylül 15

Başak: Eylül 16–Ekim 15

Terazi: Ekim 16–Kasım 14

Akrep: Kasım 15–Aralık 14

Yay: Aralık 15–Ocak 13

Oğlak: Ocak 14–Şubat 11

Kova: Şubat 12–Mart 12

Balık: Mart 13–Nisan 12

Vedik astrolojisi kişisel dharmanızı ve kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmayı esas alır. Hayattaki challengelarınız ve ödülleriniz konusunda sizi aydınlatır. Doğuştan gelen yetenekleriniz ve hayatınızda karşılaşabileceğiniz olası zorluklar konusunda içgörü sahibi olmanızı sağlar. 

Vedik astroloji her ruhun kendisine özel gökyüzünde meydana gelen dizilim üzerine hesaplar yaparak ruhun yolculuğuyla, bireyin kendini gerçekleştirmesi, geçmiş karması ve potansiyeli ile ilgilenir. 

Vedik Astrolojisi ile Batı Astrolojisinin Farkları Nelerdir? / Batı Astrolojisinden 5 Farkı

  • Batı ve Doğu astrolojisi olarak birbirlerinden ayrılan bu iki türde burçların tarihleri de değişiklik göstermektedir.
  • Batı astrolojisi Güneş ile daha çok ilişkiliyken Vedik astrolojisi Ay ve sabit yıldızları temel alır.
  • Vedik astrolojisi Batı astrolojisinden farklı bir takvim kullanır. Burç dizilimi ve gökyüzü hareketleri incelenirken Batı astrolojisinde mevsimsel sistem kullanırken Vedik astrolojisinde yıldızsal sistem kullanılır. 
  • Batı astrolojisi gezegenlerin geçmiş konumlarına göre hesap yaparken Vedik astroloji gezegenlerin gökyüzünde şu anda bulundukları konumu esas alır. 
  • Batı astrolojisi psikolojiye daha odaklıyken Vedik astrolojisi bireyin karma, dharma ve eşsiz yolculuğuna odaklanır. 

Bonus: Vedik astrolojide zihninizin durumunu gösterdiği için ay burcunuz daha önemlidir

Yeni adımlar atarken, tarihler belirlerken veya ilişkilerinizle ilgili karar alırken Vedik astroloji bu yolculuğunuzda yol gösterici bir kılavuz olarak kullanılabilir.

What do you think?

Written by Editor

Fotoğraf Sanatçısı Lara Sayılgan’dan Doğa’ya Saygı Duruşu

Kasım 2022 Burç Yorumları