VANS, Yaratıcılığı Desteklemek için Vans Checkerboard Fund’ı Kurarak 1 Milyon Doların Üzerinde Bağış Yaptı!

Vans Checkerboard Fund tüm dünyada yaratıcı ifadeyi savunmak ve kutlamak için kuruldu.

Vans 21 Kasım’da gerçekleşen #VansCheckerboardDay açılışını ve Imagination.org’a yaptıkları 1 milyon doların üzerinde bağışı kutluyor. Dünyanın dört bir yanındaki sivil toplum örgütlerine parasal destek sağlayacak küresel bir hibe programı olan Vans Checkerboard Fund’ın kuruluşunu duyuran Vans, markanın temel değerleri olan aksiyon sporları, sanat, müzik ve sokak kültürü yoluyla yaratıcı ifadeye destek olan sivil toplum kuruluşlarına bağışta bulunacak.

21 Kasım’da kutlanan Vans Checkerboard gününde Vans, çalışanlarını ikonik checkerboard desenleriyle etkinliklere katılarak topluluklarındaki yaratıcılığı kutlamak ve savunmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Vans hayranlarına katılmaya teşvik etmek için şirket merkezini bir günlüğüne kapattı.

Imagination.org’a yapılan 1 milyon dolarlık bağış; 21 Kasım günü global olarak yapılan satışlardan ve eBay for Charity ile ortaklaşa yapılan özel tasarımların Global Elçilik Yardım Müzayedesi’ndeki satışından elde edilen gelirden oluşuyordu. Imagination.org’a bağışlar, 2020 Ekim’e kadar 20’den fazla ülkede, 10.000’den fazla çocuğa ulaşacak.

Vans global marka yöneticisi Doug Palladini; “Gençlik kültüründe kendine yer bulmuş bir marka olan Vans için Checkerboard Day, kurumsal bir girişimden çok daha fazlası. Checkerboard Day, yaratıcılığın gücünü kutlayarak dünya çapındaki gençlerin yaşamlarında bir fark yaratmak için iç paydaşlarımızı, genişletilmiş Vans ailemizi ve küresel tüketicilerimizi bir araya getirmekle ilgili. ”dedi. Palladini sözlerine şöyle devam etti: “Kurucumuz Paul Van Doren’in; Vans’in sadece ayakkabı üretmekte olan, temelde insan için çalışan bir şirket olduğuna dair ünlü bir sözü vardır. Bu yüzden, bugün yaratıcı ifadeyi daha da etkinleştirmek için sadece Vans Checkerboard Fonu oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda şu taahhüttü de veriyoruz; her marka aktivasyonunda, etkinlikte veya marka sponsorluğunda Vans ailesi, destek olabilecekleri yerel bir topluluk programı bulacak ve böylece markanın sahip olduğu ismin ötesine geçen bir etki yaratmış olacaktır.”

Imagination.org’un kurucusu Nirvan Mullick, “Vans’ın desteğiyle, yalnızca mevcut 200 yaratıcılık bölümümüzü daha fazla eğitim, araç ve kaynakla destekleyebilmekle kalmayacak, aynı zamanda dünya genelinde yeni 100 bölüm daha başlatmak için fırsatımız olacak” dedi. “10.000’den fazla çocuk bu bağışlardan doğrudan yardım alacak. Vans’ın yeni nesillere kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeleri için ilham verme konusundaki ortaklığına çok minnettarız.”

Vans, 2013’ten beri dünya çapındaki topluluklarda yaratıcı ifadelere olanak sağlayan hayır kurumlarına 6 milyon Dolar bağışladı. Yaratıcılığın insan olmanın vazgeçilmez bir parçası olduğuna ve herkesin aksiyon sporları, sanat, müzik ve sokak kültürü ile kendilerini ifade edebilmesi gerektiğine inanan Vans, Vans Checkerboard Fund ile gençlikte yaratıcılığı desteklemek için çalışan kuruluşlarla daha kolay bağlantı kurabilecek.

 

Vans Hakkında

Vans, VF Corporation bünyesinde yer alan orijinal spor ayakkabı, giyim ve aksesuar markasıdır. Uluslararası ofisleri ve distribütörlük noktalarıyla, Vans’in özgün koleksiyonları tüm dünya üzerinde 84’ten fazla ülkede, 2,000’den fazla perakende satış noktasında bulunmaktadır. Vans; spor, sanat müzik ve sokak kültürü aracılığıyla gençler arasında yaratıcılığın destekçisi olurken; Vans Pool Party, Vans Custom Culture, Vans Warped Tour® ve dünyanın noktalarında yer alan House of Vans’ler ile de sanatçı ve müzisyenlerin kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamaktadır.

Tags from the story
, ,
0 replies on “VANS, Yaratıcılığı Desteklemek için Vans Checkerboard Fund’ı Kurarak 1 Milyon Doların Üzerinde Bağış Yaptı!”