The Ocean Jewels, Türk Takılarını Avrupalı Kadınlara Ulaştırıyor!

The Ocean Jewels, Türk Takılarını Avrupalı Kadınlara Ulaştırıyor!

 

İlhamı Okyanuslardan alarak, hayallerinin peşinden giden  Çiğdem Arıkan, Türk takı markalarını Belçika başta olmak üzere Avrupa’nın çeşitli noktalarında Avrupalı kadınlara sunuyor.

 

1984 yılında, Belçika’nın karanlık kenti Charleroi’da doğan Çiğdem Arıkan, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kendisini en büyük tutkusu olan modaya geçerken bulur. Armani, Hugo Boss gibi markaları satan firmalarda ve H&M çatısı altında çalışan Arıkan, 2018 Ekim ayında kendi markası olan The Ocean Jewels’ı kurar. The Ocean Jewels, yabancı takılar yanında Türk tasarımcılarla beslenen, çeşitli takı markalarını tek çatı altında toplayan bir departman markası.

 

Corner ve butikleriyle, halihazırda birçok Türk markasını Avrupa’da, Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve özellikle de Belçika’da temsil eden Arıkan’ın The Ocean Jewels adı altında bir araya getirerek satışını yaptığı markalar arasında Missarmilla, Atelier Rebul, Luna Merdin, Kloto, Hafkha, Yuka Studio gibi yerli marka ve tasarımcılar yer alıyor.

 

“Hayallerim okyanus kadar büyük, her yere ulaşan bir mağazalar zinciri yaratmak için yola çıktım.” diyen Arıkan, doğal taşlar kullanarak kendi takılarını da tasarlıyor ve Belçikalı tek marka olarak satışa sunuyor. Türk tasarımcılar dışında Fransız Nilai Paris gibi markaların da satışını yapan The Ocean Jewels, müşterilerinin başka yerde bulamayacağı ürünler sunuyor. Tüm bunların yanında satış etkinlikleri de düzenleyen Arıkan, Belçika’nın göbeğindeki “Shopping Nivelles” departmanlı mağazada bulunan kendi corner’ıyla Türk tasarımcı ve markaları Avrupalı tüketicilerle buluşturuyor. Arıkan’ın hedefi bu yıl sonuna kadar daha çok Türk tasarımcı ve markayla çalışarak, 3 farklı alışveriş merkezinde daha mağazalaşmak.

 

 

Instagram: @theoceanjewelsofficial

0 replies on “The Ocean Jewels, Türk Takılarını Avrupalı Kadınlara Ulaştırıyor!”