in

Tasarıma ve Mekanlara Sürdürülebilirlik Yükleniyor

Moda deyince tüketim çılgınlığı da birlikte geliyor. Geleceğimiz ve dünyamız için moda anlayışımızı, modaya bakış açımızı güncellememiz ve tüketim alışkanlıklarımızı değiştirip lokali desteklememiz gerekiyor. Sadece moda değil hayatın her alanında sürdürülebilirlik anlayışını benimsemek büyük önem taşıyor. #bestylelovesgreen mottosuyla çıktığımız bu yolda; sürdürülebilirlik kavramını sadece bir reklam anlayışı olarak görmeyip sürdürülebilirliği hep birlikte destekleyebilmek ve lokali desteklemek adına tercih edebileceğimiz markaları bir araya getirdik. 

Sürdürülebilirlik Anlayışını Benimsemiş Markalar

Iamnotbasic

Sadelik mottosuyla yola çıkan marka, minimal koleksiyonları ve öne çıkan parçalarının üretim aşamalarında çevre duyarlılığı ve çalışanlarının çalışma koşulları konusunda oldukça hassasiyet gösteriyor. Sürdürülebilirlik dostu olmak adına da ihtiyaç fazlası üretimden kaçınmaya çalışıyor.

A Hidden Bee

Aylin Erel tarafından kurulan marka, lokal olarak üretilen kumaş kullanımı ile hızlı moda’ya meydan okuyor. Geri dönüştürülmüş materyal kullanımı ile zamansız tasarım anlayışını birleştirerek moda’ya farkındalık kazandırıyor. 

Restore Jeans

Yeniden üretim projesi olan Restore Jeans veya Restore Denim, kişiye özel bir giyinme deneyimi amaçlıyor. El işçiliği ile yeniden tasarlanan denim ürünleri zamansız formlara dönüştürerek sürdürülebilir moda anlayışını benimsiyor. 

Less

Geri dönüşümün tek başına bütün bu tüketime ve ekolojiye verilen zararın önüne geçmek için yeterli olmadığını vurgulayan marka, plastik sorununa alternatif çözümler sunmayı hedefliyor. Ürünleri arasında balmumlu keseler, yıkanabilir pamuk, file ve keten alışveriş çantaları bulunan Less, tüketicisi için yeni bir alışveriş deneyimi tasarlıyor.

Mah-roc

Sürdürülebilirlik alanında farkındalık yaratma yolculuğuna 2016 yılında başlayan Mah-roc dünyanın her yerinden atık veya kullanılmayan kumaşları topluyor ve atölyelerinde onlara çanta olarak yeniden hayat veriyor. 2020 yılında Remake our World Türkiye elçisi olarak seçilen marka kendisini sürdürülebilirlik ve ileri dönüşüm felsefesine adamış.

Sinek Sekiz

Doğa dostu bir yayınevi olan Sinek Sekiz aynı zamanda bir kafe ve dükkana da sahip. Geri dönüşümlü kağıtlardan elde edilerek üretilen ajandalar ve Petrol Değil Toprak gibi eserlere yayınevliği yaparak farkındalık oluşturmakta. Kafe ve dükkanlarında da bitki bazlı ürünler bulunan Sinek Sekiz’e Muğla’ya yolunuz düşerse mutlaka uğramalısınız. 

What do you think?

Written by Editor

Kasım 2022 Burç Yorumları

Sürdürülebilir Güzellik: Çevre Dostu 5 Bakım Markası