in

Sürdürülebilir Yaşam Festivali 2022 Başladı

Bu yıl 15. yılına giren Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Pera Müzesi Oditoryumu’ndaki gösterimler ve Salt Galata’da düzenlenen açılış gecesi ile başladı.

Gezegenimiz için kritik olan sosyo-kültürel değişim sürecini desteklemeyi amaçlayan etki odaklı bir film festivali olan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 22 Kasım tarihinde Pera Müzesi Oditoryumu’ndaki gösterimleri ile izleyicilerle buluşmaya başladı. Aynı akşam Salt Galata’da gerçekleşen açılış gecesinde destekçiler ve konukların katılımı ile SYFF2022 seçkisi tanıtıldı. Açılış gecesi destekçisi Neolokal’den şef Maksut Aşkar adına Neolokal Müdürü Şefik Kemer ile şehir bahçeciliğinin ilk örneklerinden biri olan Urban Garden’ın kurucusu ve aynı zamanda Neolokal sürdürülebilirlik danışmanı Beyhan Uzunçarşılı da kısa birer konuşma yaptılar. Neolokal, Michelin’in 2020’den beri verdiği en yeni rütbesi olan Étoile Verte, yani Yeşil Yıldız alan Türkiye’nin ilk restoranı. Uzunçarşılı ve Kemer yaptıkları konuşmada yerel üretime verdikleri öneme değindiler. Türkiye’de sürdürülebilir gastronomi konusunda başarılı çalışmalar yürütüldüğünü belirttiler.

Kısa metrajlı 2020 yapımı, yönetmenliğini Joya Berrow ve Lucy Jane’in yaptığı Haydi Dalışa Tierra Bomba (Dive Tierra Bomba) filminin gösteriminin ardından festival seçkisinde yer alan diğer uzun ve kısa metrajlı filmlerin tanıtımı yapıldı.

Tüm gösterimlerin ücretsiz olduğu festival, 22-26 Kasım tarihlerinde  Pera Müzesi Oditoryumu’nda ve 27-30 Kasım’da Hope Alkazar’da, ardından 1-6 Aralık tarihlerinde Surdurulebiliryasam.net’de çevrimiçi gerçekleşerek kesintisiz 15 gün boyunca devam edecek.

SYFF2022 Seçkisi

Tüm canlılara karşı şefkat ve adalet duygusu taşıyanları buluşturan SYFF2022’nin 26 adet uzun ve kısa metrajlı filmden oluşan seçkisi ile dünya turu atmak, duygusal olarak ışınlanmak, hayran kalmak, cesaretlenip bunu ben de yaparım, hatta yapacağım demek mümkün!

What do you think?

Written by Editor

Moda Tutkusu x Love My Body On Beşinci Sezona Özel Kutlama Yemeği  

Make-A-Wish ve Bee Goddess’tan Mucizeler Yaratacak Koleksiyon: Küçük Prens