in

Sürdürülebilir Modaya Ünlülerden Destek

Markalarda olduğu kadar ünlü isimler de artık sürdürülebilirliği temel alıyor. Sokak stillerinden davetlere; pek çok gittikleri yerde doğa dostu, çevreci ürünler tercih ediyorlar. Açıklamaları hem de girişimleriyle bu konuya dikkat çeken isimleri ve markaları sizin için derledik. 

Billie Eilish

20 yaşındaki pop ikonu Billie Eilish, Eilish, Nike’ın hem Air Force 1’lerin hem de Air Jordan’ların deri içermeyen, vegan versiyonlarını piyasaya sürmesine yardımcı oldu.

Jason Mamoa

Aquaman’in başrol oyuncusu Jason Mamoa, yosunlardan ayakkabı yapan sürdürülebilir bir spor ayakkabı markası başlattı. Mamoa’s So iLL, gezegeni korumak için üretilmiş çevre dostu bir ayakkabı yaratmak için BLOOM ile iş birliği içinde çalışıyor.

Miley Cyrus
Miley Cyrus, Converse x Miley Cyrus koleksiyonunu yayınlamak için Converse ile iş birliği yaptı ve 19 parçalı tamamen vegan bir koleksiyon yayınladı. Koleksiyonda vegan Chuck Taylor Allstars ve cinsiyetten bağımsız, sürdürülebilir sokak giyiminden oluşan geniş bir seçki yer aldı.Natalie Portman
John Legend’a katılan Natalie Portman, MycoWorks’ün B Serisi finansman turunu garanti altına almasına yardımcı oldu ve bu da markanın Reishi vegan derisinin üretim kapasitesini büyütmesine yardımcı oldu.Rihanna
Rihanna, Nisan 2020’de Fenty giyim serisi altında bir vegan deri kapsül koleksiyonu çıkardı. Suni deri koleksiyonunda büyük beden gömlekler, ceketler, korse elbiseler, pantolonlar ve daha fazlası yer aldı.

Rooney Mara
Vegan aktivist ve Ejderha Dövmeli Kız’ın yıldızı Rooney Mara, 2018’de vegan kadın giyim markası Hiraeth Collective’i piyasaya sürdü. Sara Schloat ve Chrys Wong ile ortaklık kuran Mara, bu girişim aracılığıyla sürdürülebilir modayı teşvik ediyor.

Emrata

Nam-ı diğer power suit kodlarını taşıyan bu görünümün arkasındaki marka ise Havre Studio. Sadece Ratajkowski değil Kendall Jenner, Elsa Hosk, Lena Perminova ve daha pek çok ünlü isim bu markanın dönüştürülen takımlarını stillerine dahil ediyor. Madeleine Frandsen tarafından kurulan Kopenhag çıkışlı Havre Studio erkek takımlarına deneysel bir vizyonla yaklaşıyor.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Pandora Alsancak Mağazasında Özel Bir Buluşma Gerçekleştirdi

Sabah İnsanı Olmanın Sırları