in

Stilini Tamamlamanın Yolları

Artık gerçek anlamda stilini tamamlamanın yolları oldukça karışık ve düzensiz. O kadar fazla çeşidin ve seçeneğin arasında kaybolmak an meselesi. Biz de tüm bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak için bazı başlıklar belirledik. Bahar ve yaz ayları boyunca bu ipuçlarıyla ilerleyebilir, stilinizle fark yaratmayı başarabilirsiniz.

GÖZLER AKSESUARDA

Bazen kombini tam anlamıyla oturtamaz, her ne yaparsanız yapın bir şeylerin eksik kaldığını düşünürsünüz. Biz de tam olarak burada devreye giriyor, yeni sezondan renkli bir çanta ile düz kombinlere hareket katıyoruz. Bunu mevsim fark etmeksizin yapmak mümkün fakat özellikle bu yazı es geçmeyin. Özellikle tek renkleri patlatan canlı renk bir çanta her an her şeyi değiştirebilir.

HER DAİM BLAZER

Mevsim ayırt etmeyen blazerlar, bu İlkbahar-Yaz aylarında da gözdemiz olacak. Özellikle renkli versiyonlarını iddialı bulup kullanmaktan kaçınmayın. Çünkü yeni sezon parçalar uzun zamandır olmadığı kadar renkli ve canlı tonlarda. İster blazerlarınızı renkli tutup kombininizi tek renkte tercih edin, isterseniz de her bir parçayı farklı renklerde tamamlayın. Sonuç blazerınız seçiminizle zaten sizi farklı kılacak.

TAKIM SEVENLER KULÜBÜ

Uzun zamandır pantolon-ceket veya etek-ceket ikilisiyle karşı karşıyayız. Üstelik hepsi artık renk renk. Hatta oldukça canlı renkler. Fakat bu sezon işler biraz daha değişiyor. Şort ve ceket ikilisi hepsinin önüne geçecek derecede iddialı geliyor. Özellikle pastel tonlardaki takımları neon bir aksesuar ile patlatmayı deneyin, bu detay hızlıca fark edilecek.

TEK RENK YETMEZ

Her daim renkli ve canlı geçen İlkbahar-Yaz ayları artık çok daha fazlasında ısrarcı. A’dan Z’ye birçok rengi içinde barındıran kombinlere hazır olun. Tabii ki bu uyumsuz renklerin veya karışık desenlerin birleşmesi demek değil, birbirini tamamlayan tonların yakınlıklarını gösterme çabası diyebiliriz. Özellikle birbirine yakışan tonların yakınlaştığı sezonda ön planda olmayı seven renklere mutlaka şans verin.

TURUNCUNUN FARKI

İster baştan aşağı, isterseniz de sadece bir detayda kullanın ama mutlaka kullanın turuncuyu. Uzun yıllardır ara ara kendisini göstermeyi tercih eden turuncu, bu defa sezonda uzun süre kalma konusunda kararlı. Durum böyle olunca hemen hemen her koleksiyonda mutlaka rastlayacağınız renk için kullanım alanının da geliştiğini unutmayın. Artık birçok kişi turuncu hayranı.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Hangi Denimin Kızısın

Maybelline New York X Watsons “Break Free” Kampanyasıyla Kuralları Yıkıyor!