Stella McCartney ve Adıdas’ın yeni iş birliğinin yüzü; Grimes

Stella McCartney ve Adidas’ın yeni iş birliğinin yüzü; Grimes

Stella McCartney, Adidas’la 14 yıldan beri işbirliği yapıyor, neredeyse pistte adını taşıyan koleksiyonlarını gösterdiği sürece. En eski Adidas x Stella yıllarına baktığımızda, kıyafetler şimdi olduğundan çok daha fazla “moda” gözüküyordu – düşünün: karıştırıyor, saf kumaşlar ve floaty hacimleri. McCartney, birkaç yıl önce bazı şeyleri geri çekmeye başladı; bu da atılganlığa ve obsesif zindeliğe doğru kaymayı öngörüyordu. Son zamanlarda, ileri teknoloji ürünü, yüksek performanslı geri dönüştürülmüş malzemeler geliştirmeye odaklanmaktadır. M.O. artık sadece mükemmel görünümlü egzersiz kıyafetleri tasarlamıyor; Kalabalık bir polyester ve naylon pazarında oyun değiştiren sürdürülebilir seçenekler sunmak istiyor.

Bu malzemelerin (her ikisi de plastikten üretilmiş) ile ilgili sorunlarının yakında McCartney’nin rakiplerine yetişmesi olasıdır. Sürdürülebilirlik “düzenli” moda dünyasında büyüyen bir sohbettir ve insanlar da en sevdikleri tozlukların çevresel etkilerini sorgulamaya başlıyor. McCartney, “virgin” polyester ve naylon kullanmaya kıyasla daha düşük karbon ayakizi olan, olabildiğince geri dönüştürülmüş polyester kullanmayı tercih ediyor. (Her iki tip de, yıkama sırasında mikro-plastikleri okyanusa bırakma tehdidini hala göstermektedir, bu nedenle filtrelenmiş bir çamaşır torbası aldığınızdan emin olun.) Bu koleksiyon için tasarladığı yoğun örgü tozluklar ve kalıplanmış ceketlerin tümü geri dönüşümlü olarak yapıldı. poli ve Oceans için başka bir McCartney partneri Parley tarafından ele geçirilen okyanus plastiği ile birkaç görünüm yapıldı.

2019 Güzü ek bir ortak çalışma başlattı: Kampanyaya ve seyir defterine bakan Grimes. Açık sözlü bir çevre aktivisti McCartney, müzisyenin etiketinin değerlerinin “mükemmel düzenlemesi” olduğunu söylüyor. “Grimes tutkulu ve açık sözlü [açıkça] gezegeni korumakla ve yaratıcı sınırları zorlamak ve kadınları yaşamlarının her alanında potansiyellerini açığa çıkarmak için ilham vermek için ilham veriyor.”

adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-10
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-09
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-06
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-05
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-04
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-02
adidas-stella-mccartney-grimes-fw-19-lookbook-01
0 replies on “Stella McCartney ve Adıdas’ın yeni iş birliğinin yüzü; Grimes”