SOONOW: Sıra dışı, Ani, Sanatsal

Akışkanlar mekaniği ile zaman makineleri üretmesiyle bilinen HYT, toplamda yalnızca 5 adet üretilen özel koleksiyonu SOONOW için ilhamını Meksika’dan alıyor.

Meksika halkı, bu yıl 2 Kasım’da gerçekleşmiş olan, ‘’Day of the Dead’’ adını verdikleri, ölüleri anma amaçlı düzenledikleri Ölüler Günü festivalini kutladı.

48.8 mm çapında olan bu beş güçlü yeni model, EMWA Festivali, Berger Festivali ve SIAR olmak üzere üç farklı yerde sergileniyor. Bu saatler bir yanıyla Meksika’nın bayrak renkleri olan kırmızı, yeşil ve beyaz renklere göz kırparken, diğer yandan da rengarenk boyanmış ve içi şeker dolu kafatasları ile Ölüler Günü festivalinden ilham alıyor. SOONOW koleksiyonunun, göz açıp kapayıncaya kadar tükenmesi bekleniyor.

Yaşamanın tam zamanı!

HYT, şimdiki zamanı, enerji veren bir uçurum olarak tanımlıyor. Zamanın değerinin, ona yüklediğimiz anlamlarla belirlendiğini söyleyen HYT SOONOW, şimdiki zamanın bu dinamik tanımını, kat edilmiş yol ile gelecekteki potansiyel olaylar arasında mobil bir eksen noktasında buluşturuyor. Geçmiş ve günümüz birlikte güçlenerek geleceği oluşturuyor.

Bu akışın görselleştirilmesi; sıra dışı teknik bir birleşim ve özel mekanik hareketlerle mükemmel uyum içinde çalışan patentli akışkan bir modüldür. İki adet kısmen görünür çok katmanlı körük, zamanın geçişini iki kontrast sıvısı ile temsil etmek için sisteme enerji enjekte eder.

Yazıya ait etiketler
,
0 replies on “SOONOW: Sıra dışı, Ani, Sanatsal”