Sonbaharda Ruha ve Bedene İyi Gelecek Öneriler

Her sonbahara ve ilkbahara giriş arınma, sadeleşme, yenilenme mevsimidir. Sıcak ayları yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde de yine içimize dönüyor ve hayatımızı, bedenimizi, ruhumuzu yeniliyoruz. İşte, sonbaharda ruhunuza ve bedeninize iyi gelecek öneriler.

Cilt Bakımına Vakit Ayırın

Temiz bir cilt kadar iyi hissettiren çok az şey vardır. Tam da bu yüzden cilt bakım rutininize yüz yogası ve gua sha masajı eklemenin tam zamanı! Cildinize maske yaptıktan hemen sonra bu süreyi detoks suyu yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu hem cildinize hem de bedeninize çok iyi gelecektir. Detoks suyunuza taze zencefil, portakal, limon, çubuk tarçın ve istediğiniz şeyleri eklemeniz, su içmek için size büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Doğa Yürüyüşleri Yapın

Sonbaharın büyüleyen manzarası, yaprakların dökülüşünü izlemek çok güzel. Güzel olduğu kadar da sağlıklı. Gün içerisinde yapacağınız yürüyüşler ile formunuzu ve sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca bu mevsimde yürüyüş yapmak size terapi gibi gelecektir. Doğayla ve kendinizle baş başa kalmak stresten arınmanıza yardımcı olacaktır.

Meditasyon Yapın

Meditasyon yaparak günü karşılamak size ve enerjinize çok iyi gelecektir. Ayrıca gün içinde evde bir mum veya Palo Santo yakarak evinizin enerjisini arttırabilirsiniz. Evinizde Palo Santo yakmak size daha huzurlu ve sıcak bir ortam hissi verebilir. Ayrıca evinize aromaterapi hava nemlendirici veya hava temizleyicisi alarak, evinizin enerjisini değiştirebilirsiniz.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Buzlu çayları artık tamamen geride bıraktığımız bu mevsimde, sıcak ve bağışıklık sistemi güçlendirici çaylar tercih edebilirsiniz. Hibisküs gibi kış çaylarını; zencefil, tarçın, karanfil gibi baharatlarla harmanlayarak deneyebilirsiniz. Papatya çayıyla uyku sorununuzu çözebilir, yeşil çayla da detoksunuza katkıda bulunabilirsiniz.

Sadeleşin

Mevsim geçişiyle yazlıklar kaldırıldı, sonbahar ve kışlıklar yavaş yavaş dolaplarda yer almaya başladı. Bu değişiklerle birlikte dolabınıza da belki detoks zamanı gelmiş olabilir. Kullanmadığınız eşyaları ve giymediğiniz kıyafetleri bağışlayabilir, böylece hayatınızdaki gereksiz şeylerden kurtularak yeni şeyler için fırsat ve yer açabilirsiniz.

Yeni Hobiler Edinin

Seramik veya yemek atölyelerine katılabilir, bu tür aktiviteler hem kafanızı dağıtacak hem de ruhunuza iyi gelecektir. İlginiz ve yeteneğinizin olduğu alana da yönelirseniz kendinize ekstra bir fayda sağlayabilirsiniz.

0 replies on “Sonbaharda Ruha ve Bedene İyi Gelecek Öneriler”