in

Sevgilinizle İlk Defa Çıktığınız Tatilde Mutlaka Yapmanız Gerekenler

Sevgiliyle ilk defa tatile çıkmak kimi insanlar için tedirgin edici olabiliyor. Bir insanı tanımak için ya alışverişe ya da yola gitmelisiniz demişler. Eminiz ki siz de daha önce bu sözü çok kez duymuşsunuzdur. Özellikle ilk kez sevgilisiyle tatile çıkacak biri ister istemez gerilir ve nasıl davranması gerektiğini düşünür durur. Oldukça eğlenceli ve aşk dolu geçecek bu tatil için öyle uzun uzun düşünmenize gerek yok. İşte daha önce sevgilisiyle tatile çıkmamış çiftlere verebileceğimiz bazı tavsiyeler.

Kendiniz Olun

Sevgilinizle ilk kez tatile çıkacaksanız size verebileceğimiz ilk tavsiye kesinlikle rahat davranmanız ve kendiniz olmanız. Genellikle ilk kez seyahate çıkacaklar her şeyin o kadar kusursuz olmasını isterler ki sonucunda farkında olmadan bulunduğunuz ortam kasıntı bir havaya bürünebilir. Yalnızca anın tadını çıkarmak istiyorsanız, yalnızca mükemmele odaklamayın. Anda kalın ve kendinizmiş gibi davranmaya devam edin. Her şeyi akışa bıraktığınızda göreceksiniz ki; anda kalmak size ve partnerinize daha huzurlu bir tatil yaşatacak. Böylece birlikte vakit geçirmekten ve birlikte olmaktan keyif alacaksınız.

  • İletişim Kurun

Bu tatil belki de haftalardır, aylardır beklediğiniz bir an. Sevgilinizle çıkaracağınız bu tatil günlerini günlerce beklediniz. Baş başa kalacağınız, birbirinizi daha yakından tanıyabileceğiniz bu yolculuk, ilişkiniz için oldukça önemli olan bu adımları ise fırsata çevirmek sizin elinizde. Bol bol partnerinizle iletişim halinde olup, saatlerce sohbet edebilmek, yeni yerleri keşfetmek, bir şeyler paylaşmak… Tüm bunların heyecanı tamamen bambaşka ve çiftleri en mutlu eden şeyler arasında. Tatiliniz boyunca partnerinizle bol bol konuşun ve bol bol gülün. Tüm bunlar size ve ilişkinize iyi gelecek.

  • Yeni Şeyler Deneyimleyin

Seyahatiniz esnasında yeni şeyler deneyin. Çünkü bir şeyleri belki de bu tatilde ilk kez birlikte yapacaksınız ve bu sizin ilişkinizi yepyeni bir boyuta taşıyabilir. Birlikte yarattığınız, yaşadığınız anılar yaşantınız boyunca hafızanızda yer edinir, ilişkinizi güçlendirir. Belki bu yüzden de daha önce hiç denemediğiniz bir şeyi de tatil planınıza ekleyebilirsiniz. Mesela hayatınızda hiç balona binmediyseniz birlikte balona binebilir ya da hiç kamp yapmadıysanız ilk fırsatta kampa gidebilirsiniz.

  • Seyahat Planını Birlikte Hazırlayın

Birlikte tatile çıkmaya karar verdiyseniz, seyahat planınızı da birlikte hazırlamak iki tarafında isteklerini karşılayacaktır. Bu seyahat planını hazırlarken, hem iki tarafında ortak hoşlanacağı şeyleri hem de iki tarafında ortak noktası olmayan şeyleri yapın. Ortak noktanız olan şeyleri birlikte yapmalı fakat kendi zevklerinizi de ihmal etmemelisiniz. Örneğin siz denize gitmek istiyor, sevgiliniz ise daha farklı bir şey yapmaktan hoşlanıyorsa her iki programı da bir güne sığdırabilirsiniz. Böylelikle tatilden iki tarafta umduğunu bulabilir.

  • Anı Biriktirin

Bir tatilin olmazsa olmazı zaten fotoğraf çekip anı biriktirmektir. Ama yine de hatırlatmada fayda var; bu tatilinizde hiçbir ayrıntıyı kaçırmanızı istemeyiz. Her anın değerli olduğu bu seyahatinizde anın tadını çıkarmak kadar birlikte mükemmel fotoğraflar çekmek de değerli anlarınızın bir parçası olacak. Birlikte fotoğraf çekmek kadar birbirinizin de fotoğrafını çekmeniz tatilin güzel yanlarından biri olacaktır.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Başarılı İnsanlar Bunu Yapıyor

74.Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu! İşte 2022 Emmy Ödülü Kazananları