in

Sevda Erginci – Temmuz / Ağustos Yaz Özel Sayısı

Kariyer yolculuğuna sağlam adımlarla başlayarak her geçen gün başarılarını katlayan bir ismi ağırlıyoruz yaz kapağımızda; Sevda Erginci. Kararlı, tuttuğunu koparan, kendisini çok iyi tanımlayan, üstelik kendiyle bir o kadar barışık ve çalışmaktan yorulmayan bir oyuncu. Yeni hedefleri doğrultusunda koşan, durmayan ve duygularıyla hareket eden biri. Biz de tüm bu yolculuğuna şahit edebilmek için Sevda’yı soru bombardımanına tuttuk ve Çeşme’de harika bir çekime imza attık. Buyrun, siz de çok seveceksiniz!

Kariyer yolculuğu, Semaver Kumpanya Çocuk Tiyatrosu’nda başlayan bir oyuncusun. Görüyoruz ki; çocukluk hayallerinin içinde oyunculuğun yeri hep varmış. Her şey nasıl başladı?

Aslında TV’de oyunculuk yapmak hiç aklımda yoktu. Biri aklıma getirmiş olsa yapabileceğime inancım da olmazdı açıkçası. Oyunculuk eğitimi ve çocuk oyunu benim için nereye varacağını düşünmediğim, sadece içinde olmaktan çok keyif aldığım bir alandı. Sonrası da, Ben hiç bunu bir mesleğe dönüştürmeyi kovalamadan, tesadüfi bir şekilde gelişti.

Sevda seninle harika bir etkinlik geçirdik geçtiğimiz günlerde. Seni yakından tanıdıkça oldukça mütevazi bir insan olduğunu da daha iyi öğrenmiş olduk. Bu sektörde bu kadar mütevazi kalmak biraz zordur. Sen nasıl böyle kalabiliyorsun?

Neden zor olsun? Ben mütevazi olmalıyım diyerek böyle biri olmaya, daha doğrusu başka biriymişim gibi davranmaya çabalamıyorum açıkçası. Kabul görme ve kendimi sevdirme çabam da yok. Nasıl içimden geliyorsa öyle davranıyorum, öyle yaşıyorum. Bu mesleğin ve sektörün başka türlüsünü gerektirdiğine de hiç inanmadım ve kabul etmedim. Kibrimin olmaması mesleğimle ilgili özgüvenim olmadığı anlamıma da gelmiyor bence.

Hayalindeki kariyer planının hangi basamağındasın?

Hiç kariyer planı yapmadım. Bunun doğru olduğunu da savunmuyorum fakat bu meslek planlara ve hedeflere uygun değil bence. Çok değişken. Ve tam olarak bu yüzden de benim için çok cezbedici.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Frederique Constant Türkiye’ye Galataport’ta Merhaba Dedi

Vegan Tasarım Sevdası