in ,

Sessiz Lüks Modası ‘Quiet Luxury’

Quiet Luxury, Sessiz Lüks olarak bildiğimiz gerçek lüks algısı yeniden hayata tutunuyor. Son yılların tüketim çılgınlığı sebebiyle alışverişin boyutunda değişiklikler göstermesi, seçeneklerin ise farklı yönlere evrilmesi sonucu gerçek lükslükten biraz da olsa uzaklaştığımız bir dönemden geçtik. Ama şimdilerde yüzünü yeniden gösteren ve aynı hassasiyetle yaklaşabildiğimiz ‘Gerçek Lüks’ konusuna hızlı bir giriş yapıyoruz. Peki nedir bu Sessiz ve Gerçek Lüks?

Aslında özünde, markaların logolarıyla kendisini göstermediği, markayı anlayabilmek için ancak ve ancak DNA’sını çok iyi tanımanızı gerektiren bir algı bu. Kaliteli bir malzemenin iyi işçilikle buluştuğu, konuşmadan ve bağırmadan kendisini gösterebilen parçaların hikayesi demek daha da doğru olabilir.

Bu parçaları kullanan kişilerin de öncelikli tercihi, hangi marka giydiklerini belli etmemeye çalışmalarıdır. Markaların hikayelerine ve duruşlarına hakim olanların rahatlıkla anlayabileceği bir durum söz konusu yani. Dışarıdan bakıldığında gayet sıradanmış gibi görünen ama aslında önemli bir koleksiyonun parçası olan bu ürünleri iyi işçiliklerine, malzeme kalitesine, duruşlarının netliğine  bakarak anlayabilirsiniz. Üstelik bu lükslüğü savunan markayı yakından takip ediyor ve tanıyorsanız, çok kısa bir sürede hangisi olduğunu anlayabilirsiniz. Bu tarzın önde gelenleri ise Zegna, Jil Sander, Loro Piana gibi markalar. Sade, belirli çizgide ve en yüksek kalitede duruş sergileyen bu lükslüğü yakından takip etmenizi ve araştırmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

What do you think?

Lazika Genel Müdürü Emre Erçin

Yeni Nesil AirBnb