SEPHORA İLE “GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ”NÜ KEŞFET!

Dünya kozmetik ve cilt bakım trendlerine yön veren Sephora, alışılmış güzellik standartların ötesinde bir kampanyaya imza attı. Marka, yeni filminde, herkesi güzelliğin sınır tanımayan gücü ile tanışmaya ve bilinen güzellik kalıplarını yıkmaya davet ediyor.

Sephora, kalıpları yıkan güzellik vizyonunu anlatmak üzere harekete geçti. Marka, yeni global kampanyasında vurguladığı “The Unlimited Power of Beauty” motto’sunda “Kendi güzelliğinizin gücünü keşfedin ve ona kucak açın!” diyor. Yeni kampanya filminde Sephora, güzellik olgusunun, bir standarda, bedene veya filtreye ihtiyacı olmadan, gücümüzü ve özgüvenimizi ortaya koyan bir araç olduğunun altını çiziyor. Sephora, güzelliğin sınır tanımayan gücüne herkesin sahip olduğunu ve herkesin özgürce kendi güzellik tanımını ortaya koyabileceğine inanıyor. Dünyada ne kadar insan varsa o kadar farklı güzellik tanımı olduğu ilkesini savunan marka bunun yanı sıra sadece bir kadının bile tüm bu farklı güzellik tanımlarını isterse tek bir günde veya koca bir hayat içinde deneyimleyerek, içindeki sınır tanımayan gücü kutlaması gerektiğinin de mesajını veriyor.

Sephora’nın Avrupa ve Ortadoğu Bölgesi Mağazacılık ve İmajdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lisa Attia yeni kampanya filmi hakkında “Güzelliğin Sınırsız Gücü, insanların kalbine dokunuyor çünkü onlara güzelliğin gücünün herkesin iç dünyasında neler yaratabileceğini gösteriyor. Ayrıca bu kampanya aslında Sephora’nın tüm çalışanlarına ilham da veriyor. Kendilerini satış ve performansın çizdiği sınırı aşarak konumlandıran bir topluluğun üyesi olduklarını hissediyorlar. Hepimiz bu güce sahibiz. Güzellik sektöründeki çeşitliliği yüceltmek, markamızın DNA’sında var” dedi.

Güzellik olgularının değiştiğine atıfta bulunan kampanya filmi, izleyenlerin kendilerini hikayenin içinde görmesini ve güzellik potansiyellerini keşfetmesini de sağlıyor. Kendini sevme ve kimliğini ortaya koyma gücünden ilham alan film, standartların dışında olan kareler ile tutkunlarını ekrana adeta bağlıyor.

Güzelliğin, kişinin kendini deneyimleme ve tanımlama gücüne ve hakkına sahip olduğu bir oyun alanı olduğunan inanan Sephora, güzelliğin pek çok farklı yönünü
keşfedebileceği sınırsız bir evren olarak görüyor.

Adweek tarafından 2019’da “Yılın Uluslararası Ajansı seçilen” BETC tarafından hazırlanan ve ünlü fotoğraf sanatçısı Jonas Lindstroem’ün yönetmenliğini üstlendiği
filmde, her güzellik keşfinin beraberinde getirdiği samimiyet hissi ve duygular, bu anların hayatın farklı aşamalarındaki kişisel değişim ve gelişim anları olarak ifade
edilmesini sağlıyor. Ayna karşısında kendi kendine tekrarlanan sözleri içeren portrelerin her birinin güzellikle ilgili farklı bakış açılarını da yansıtmaktan çekinmiyor.

Filmde birbirinden farklı karaktere yaşa ve tarz sahip kadınların kendi özlerine doğru yaşadıkları güzellik felsefesi işleniyor. Kadınların hayatı boyunca sürdürdüğü ilişkiler, güçlü hissettikleri anları olduğu kadar kendindilerinden emin olmadıkları gerçek anlarda ekrana samimi bir şekilde yansıtılıyor. Her güzellik keşfinin beraberinde getirdiği yaşanan duygular bu anların hayatın farklı aşamalarındaki kişisel değişim ve gelişim anları olarak ifade edilmesini sağlıyor. Özgün reklam filminin fonuna ise Kelsey Lu’nun duygu yüklü ikonik parçası “I’m not In Love” şarkısı eşlik ediyor.

İngiliz fotoğrafçı Nadine Ijewere’nin objektifinden çıkan kampanyada kullanılan görseller, bir yandan parfüm, makyaj, cilt bakımı gibi farklı ürün gruplarını anlatıken bir yandan da markanın mesajını ön plana çıkarıyor. Her biri yaş, cinsiyet, fiziksel görünüş veya tarzdan bağımsız olarak güzelliğin zenginliğinin hikayesini anlatan eşsiz ve güçlü kadınları yansıtıyor.

Dünyanın 34 ülkesinde bulunan 2500’den fazla mağazası ile Sephora, Türkiye’de 43 mağaza ve online mağazası sephora.com.tr ile faaliyetini sürdürmektedir. Global bir marka olan Sephora’nın kampanya filmi, hem Avrupa ve hem de Orta Doğu ülkelerinde aynı anda yayına girecek.

Reklamveren: Sephora
Reklam Ajansı: BETC Group
Yönetmen : Jonas Lindstroem
Sanat Yönetmeni : Florence Bellisson
Fotoğraf: Nadine Ijewere
Medya Planlama Ajansı : KR MEDIA
Kullanılan Mecralar: TV, OOH, DOOH, Sinema, Dergi, Dijital ve Sosyal Medya

Sephora Hakkında:
Dünyanın en çok sevilen ve tercih edilen güzellik markası Sephora, tutkulu müşterilerine, öncü ve yenilikçi markaları ile benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor ve müşterilerinin kendilerini ifade etmelerini sağlıyor. Fransa’da 1969’da Dominique Mandonnaud tarafından kurulan Sephora, özgün konsepti ile tüm müşterilerine özenle seçtiği klasik ve dünya trendlerinden oluşan marka ortakları ve Sephora Collection ile geniş bir seçki sunuyor. Sephora, yaklaşık 50 yıl önce ilk kurulduğu günden bu yana sektöründe lider ve prestijli bir küresel perakende mağaza zinciri olarak emin adımlarla ilerliyor. Güzellik ve cilt bakımı ile ilgili her şeyi keşfetmeleri amacıyla müşterilerine ilham verirken, dünyanın en çok sevilen güzellik toplululuklarından biri olarak büyümeye devam ediyor. Deneyimsel bir şekilde müşterileriyle bağ kuran Sephora, tutkunlarını, binlerce ürünü test etmeleri, dijital yeniliklerle her daim güncellenen güzellik mağazaları ve online deneyimi, kişiye özel sunulan hizmetlerin keyfini çıkarmaları, ücretsiz sadakat programlarının avantajlarından yararlanmaları ve eğitimli uzman güzellik danışmanlarıyla etkileşime geçmeleri için Sephora mağazaları ve sephora.com.tr’ye davet ediyor.

Sephora ürünleri ve hizmetleri, müşterilerine güven aşılayarak güzellik sektörünün en deneyimli ve yaratıcı profesyonel ekipleriyle güzellik potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmaya ve büyümeye her geçen gün devam ediyor. Dünyanın en büyük lüks ürünler grubu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) bünyesinde yer alan Sephora kusursuzluk anlayışı, inovasyonları ve girişimci ruhuyla 35 ülkede güzellikte çığır açan bir perakende ve internet alışverişi zincirine dönüştü ve herkesi güzelliğin sınır tanımayan gücünü keşfetmeye davet ediyor.

0 replies on “SEPHORA İLE “GÜZELLİĞİN SINIR TANIMAYAN GÜCÜ”NÜ KEŞFET!”