in

Sanat Kokan Tabaklar Hazırlıyoruz

Hazırlanan yemeklerin misafirlerle veya kendinle buluşmadan önce tabakta bir sanata dönüşmesini ister misin? Kim istemez ki. Daha çok iştah açan, kendini özel hissetmeni sağlayacak hatta klasik bir menüyü bile bambaşka gösterecek bir tabakta yemek yemenin keyfine varmak artık çok daha kolay.

Günümüzdeki tabak ve çatal & bıçak setlerindeki tasarımlar bir hayli çeşitli. Aralarından en düz ve sade olanları seçmek ise yemekleri daha net sergileyebilmek için önemli bir adım.

Gelelim yemek kısmına, yaptığınız çok basit bir menü bile olsa bunu en güzel şekilde sunuma dökmek sizin elinizde. Örneğin bir maydanoz, pancar, kırmızı biber, safran gibi malzemeleri kullanarak çeşitli soslar elde edebilir ve bunları görsel bakımdan uyumlu olduğunu düşündüğün ana malzemelerin yanında kullanabilirsiniz. Yeşil sebze yaprakları veya çeşitli meyvelerle hoş bir fon oluşturabilirsiniz. Tabağı çok fazla doldurmadan, karmaşa yaratmadan, dengeli bir tabak hazırlamaya çalışmak işin püf noktalarından. 

Bu keyfi yaşamak için de herhangi bir misafiri beklemenize gerek yok, kendinize en güzel tabağı hazırlayabilir ve bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Bu tabak süsleme sanatını yaptığınız herhangi bir çeşit için uygulayabilirsiniz. Püf noktası ise porsiyonları çok doldurmadan, bazı ufak yan ürünler ekleyerek tabağınızı tamamlamak. Her gün uygulamasanız bile sık sık bu sanatı tabaklarınızda deneyin, hem kendinizi hem de etrafınızdakileri çok farklı hissettireceksiniz.

What do you think?

Written by Kezban Belet

Online Görüşmelerde Arka Plan Sorunsalı

Hangi Denimin Kızısın