Samsung QLED 8K Televizyonunu Tanıttı

Samsung QLED 8K Televizyonunu Tanıttı

 Mükemmel Gerçeklik ile Buluştular

 Samsung Electronics Türkiye, görüntü teknolojisinde çığır açan ve merakla beklenen QLED 8K modelini önceki gün iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin bulunduğu özel bir davetle tanıttı. Televizyonun hayatımızdaki yeri ve geçmişten günümüze yolculuğu; sanatçı Nükhet Duru ve televizyoncu Murat Güloğlu’nun eğlenceli sunumu ile konuklarla paylaşıldı.

 Çığır açan 8K teknolojisiyle müşterilerine mükemmel bir görsel deneyim yaşatmaya hazırlanan Samsung, QLED 8K televizyon modelini önceki gün Zorlu Center Zanzibar’da gerçekleşen özel bir davetle tanıttı. Aralarında Ayşe – Elif Boyner, Balçiçek İlter, Ertuğrul Özkök, Ferda Efe, GulgunFeyman, İdil Lüleci, Jülide Ateş, Meltem Kazaz, Şahika Ercümen, Sema Demiral, Sıla Öztürk, Özlem Zehebi, Özlem Cankurtaran, Şenay Abacı Turgut, Tamer Yılmaz, Levent Erden, Yelda İpekli gibi iş ve sanat dünyasının önde gelen isimlerinin bulunduğu etkinlikte konuklar 8K teknolojisini deneyimleyerek mükemmel gerçeklik ile buluştular.

Gecenin sunuculuğunu üstlenen Murat Güloğlu ve konuk sanatçı Nükhet Duru, televizyonun hayatımızdaki yeri ve geçmişten günümüze değişimini keyifli bir sunumla konuklar ile paylaştılar. Davetlileri televizyonun ülkemizdeki 50 yıllık tarihine doğru bir yolculuğa çıkaran video gösterisi büyük beğeni topladı. Murat Güloğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı ve siyah-beyaz dünyadan renkli yayına geçilen yılların anlatıldığı etkinlikte, Nükhet Duru 80 ve 90’lı yıllarda televizyon camının arkasındaki dünyayı ve anılarını paylaştı.

Samsung’un teknolojik öncülüğünün “Dünyaya ilham ver, geleceği yarat” vizyonuna dayandığını anlatan Samsung Electronics Türkiye Ses ve Görüntü Sistemleri Direktörü Erkan Yıldırım“QLED 8K televizyonlarını destekleyen ve ona olağanüstü özellikler kazandıran yapay zeka, geleceğin bağlantılı dünyasının en önemli taşıyıcı kolonlarından. QLED 8K, hayatımızda çok önemli bir yer tutan televizyonun olanaklarını yeniden tanımlıyor, sınırları aşıyor” diye konuştu.

Sonsuz derinlikte bir gerçeklikle görüntü kalitesinde sınırları aşan bir performans sunan yeni Samsung QLED 8K TV’ler yapay zeka teknolojisinden faydalanarak düşük çözünürlükteki görüntüleri otomatik olarak 8K kalitesine dönüştürüyor. Kullanılan teknoloji, görüntü işleme sürecini 64 kat iyileştirerek, doğal resimlerin tonlamasından taviz vermeden yüksek çözünürlükte sunulmasına yardımcı oluyor ve kullanıcılara “mükemmel gerçeklik” deneyimi yaşatıyor.

Ayşe Boyner&Elif Boyner

Balçiçek İlter

Nükhet Duru

Şahika Ercümen

0 replies on “Samsung QLED 8K Televizyonunu Tanıttı”