in

Sabah İnsanı Olmanın Sırları

Kimimiz sabahları kalkmak ve güne hazırlanma sürecine bir türlü adapte olmakta zorluk yaşamaya devam ediyoruz. Durum böyle olunca bazı detaylara dikkat ederek, bu zor olan süreçten kısa vadede kurtulmanın kolay olabileceğini fark ettik. Ufak ama aslında çok önemli hamleler yaparak güne çok daha zinde başlamanın ve devamını getirmenin keyfine varmanız için bazı başlıklar;

ERKEN AKŞAM YEMEĞİ SEANSI

Kendinize 6’ya kadar güzel bir akşam yemeği yemeniz için fırsat tanıyın. Saat olarak geç ve ağır bir yemek yememek, sizin ertesi gününüzü tamamen etkileyecek bir durum. İşin içerisinde alkol olmayınca, yenen yemeğin boyutu hem besleyici hem de sağlıklı olunca ertesi günün sabahında daha hafiflemiş ve boş bir karınla uyanarak rahatlıkla spora geçebilecek enerjide olacaksınız.

SÜRESİ ÖNEMLİ OLMAYAN SABAH SPORU

Uzun uzun spor tavsiyesi değil amacımız, öncelik ise sabah erken yapılması. Böylelikle gününüzü çok daha iyi planlayıp, enerjinizi hiç kaybetmeyeceksiniz. Bu bazen bir yürüyüş, bazen yoga bazen de cardio olabilir. Bu başlangıç tüm gününüzü olumlu etkilediği gibi, akşamınıza da rahatlatacak. Spor sonrası yenen ilk öğünden sonra hafif bir öğle yemeği ve akabinde yenen erken akşam yemeği ile ertesi güne hep bir gün önceden sağlıkla hazırlanmış olacaksınız.   

BELİRLİ ORANDA KAFEİN

Gün içerisinde tüketilen fazla kafein, tüm gününüzü hatta bir sonraki gününüzü dahi etkileyen bir durum. Özellikle sabahları uyanma veya uyandığınızda mutsuz olma gibi bir durum ile karşılaşıyorsanız gün içerisinde tükettiğiniz kafein oranını azaltın. Kısa süre sonra olumlu etkisini göreceksiniz.

SABAH RUTİNLERİNİZİ BELİRLEYİN

Sabah uyandığınızda ilk neler yapmaktan hoşlanırsınız sorusunu cevaplayın. Mutlaka iki hafta boyunca cevabınızı uygulayın ve bunu rutin haline getirin. Bu bir spor dalı, sessizlikte kahve keyfi veya kitap molası olabilir. Sizi mutlu eden bir detay ile güne başlamak, tüm gününüzü daha mutlu kılacak, güvenin!

What do you think?

Written by Tuğçe Orçunus

Sürdürülebilir Modaya Ünlülerden Destek

Moda Tutkusu x Love My Body On Beşinci Sezona Özel Kutlama Yemeği