RAFFLES İSTANBUL İKİ YIL ÜST ÜSTE TÜRKİYE’DEN 5 YILDIZ ALAN TEK OTEL OLDU

Raffles İstanbul turizm ve seyahat endüstrisinin otoritesi kabul edilen Forbes Travel Guide tarafından ikinci yılında da 5 yıldız aldı. 2019’u başarılı bir kapanışla bitiren Raffles İstanbul, tüm dünyada turizm sektöründe ödüllerin ‘zirvesi’ olarak konumlanan listede Türkiye’den iki yıl üst üste yer alan tek otel oldu. Raffles İstanbul ayrıca Accor Group’un tüm Avrupa otelleri arasında da “Best Hotel in Quality” ödülünü alarak büyük bir başarıya imza attı.

İstanbul, 13 Şubat 2020
Çağdaş bir anlayışla misafirlerini ağırlayan ve duygusal lüks kavramını hafızalarda yenileyen Raffles İstanbul Zorlu Center, Türkiye’yi tüm dünyada turizm sektöründe başarıyla temsil ediyor.

2019 yılında yüzde 81 doluluk oranıyla pazar liderliğini yakalayan ve 5 yıllık bir otel için oldukça yüksek bir oran olarak kabul edilen yüzde 38 tekrar eden misafir oranına sahip olan Raffles Istanbul, dünyada lüks seyahat noktalarıyla ilgili yaptığı derecelendirmelerle turizm sektörünün en prestijli otoritesi olarak kabul edilen Forbes Travel Guide her sene düzenlenen ‘Star Rating’ listesinde önemli bir başarı elde etti.

Dünyanın önde gelen turizm destinasyonlarını, büyük bir titizlikle ve bağımsız olarak değerlendirildiği listede geçen sene Türkiye’den ilk ve tek otel olarak yer alan Raffles başarısını bu yıl da devam ettirdi ve tüm dünyada önerilen 5 yıldızlı oteller arasında gösterilerek turizm sektörünün zirvesinde yer aldı. Buna göre; Raffles İstanbul, ForbesTravelGuide.com’ın tüm dünyada referans kabul edilen listesinde yer alacak.

Bu başarılarla Türkiye’nin dünya turizm sektörünün önemli bir temsilcisi olduğunu söyleyen Raffles İstanbul Genel Müdürü Christian Hirt, “Dünyada önemli bir zincirin temsilcisi olarak 2014’ten bu yana hayallerin ötesinde bir deneyimi Türkiye’ye taşıyan Raffles İstanbul, her geçen yıl başarısını bir üst noktaya taşıyor. Yerli ve yabancı turistler için İstanbul’da istanbul’a yakışır bir lokasyon olmaya; işimizi tutku ile duygusal lüksün inceliklerini bilerek, hissederek yapmaya devam edeceğiz. Bu ödüller ülkemiz için gurur, ekibimiz için önemli bir motivasyon kaynağı.” dedi.

Accor Group’un önemli bir üyesi olan Raffles İstanbul geçtiğimiz günlerde de 3000’i aşkın sayısıyla tüm Avrupa otelleri arasında “Best Hotel in Quality” ödülü aldı.

İstanbul’un modern, eklektik ve enerjik yüzünün mükemmel bir ‘yansıması’ olan ve Eylül 2014’te açılan Raffles İstanbul; Boğaziçi, Adalar ve tarihi yarımadayı kuşbakışı gören konumuyla fark yaratıyor. Otel, moda, yemek ve sanatın yeni buluşma noktası olarak konumlanıyor. Duygusal lüksü yaşatma biçimi, sunduğu eşsiz ürün ve hizmetleri ve merkezi lokasyonuyla otel; yurt dışı ve yurt içinden hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden misafirlerini ağırlıyor. Raffles İstanbul, 136 konuk odası, 49 süit ve 66 rezidansın yanı sıra; ödüllü Raffles Spa, toplantılar ve etkinlik alanları, Pan-Asya lezzetlerinin sunulduğu ödüllü Isokyo restoranı, modern yoruma sahip olan Long Bar, yenilikleriyle yeme-içme dünyasının pop up restoran trendlerini takip eden Rocca Restaurant ve Raffles Patisserie gibi ayrıcalıkları misafirlerine sunuyor.

Forbes Travel Guide, lüks oteller, restoranlar ve spa merkezlerini derecelendirmek için eğitimli ve deneyimli denetmenleri kullanan tek global derecelendirme sistemi olarak dikkati çekiyor. Dünyadaki otel, restoran ve Spa’ları puanlayan bağımsız bir kurum olarak konumlanıyor. Derecelendirme, kimliği gizli ve eğitimli profesyonel müşteriler tarafından 900’e varan servis kriterlerinin titizlikle değerlendirilerek gerçekleşiyor. Hem servis hem de otelin hizmetlerin yanı sıra bu özel müşterilerin yaşadığı deneyimleri sonucundaki hislerinin de hassasiyetle üzerinde durduğu bir değerlendirme sistemi mevcut.

Raffles İstanbul Zorlu Center Hakkında: 132 yıl önce kurulan Raffles, yıllardır eşsiz deneyimlere ve unutulmaz anlara ev sahipliği yapıyor. Doğduğu şehir olan Singapur’da ikonlaşan Raffles markası; Dubai, Seyşeller, Kamboçya, Paris, Mekke, Makati ve Jakarta’da lüksün yeni tanımıyla konuklarını ağırlıyor. Seyahati bir varış noktası değil, bir deneyim olarak görenler için büyüleyici, heyecan verici ve şaşırtıcı hizmetler sunan Raffles; her konuda zevk sahibi, en iyisini isteyen ve “unutulmaz”ı arayanların tercihi. Raffles İstanbul Zorlu Center, Raffles otellerinin Türkiye’de ilk, Avrupa’da ise ikinci oteli. 49’u süit olmak üzere toplam 185 odası bulunuyor. Şehirdeki standartların üzerinde genişliğe sahip olan odalar 62 metrekareden başlıyor, süit odalarda 416 metrekareye kadar çıkıyor. Otelde Pan Asya mutfağının lezzetlerini sunan ISOKYO, Rocca Brasserie, efsanevi Long Bar, Lounge 6 ve Lavinia Lounge da yer alıyor.

Otelin kazandığı başarılar:
 Forbes Travel Guide, dünyanın en prestijli otellerinin değerlendirilmeye alındığı ‘Star Raiting 2019’ listesinde; Raffles İstanbul 5 yıldıza layık görüldü. Türkiye’de 5 yıldız kategorisine layık görülen tek otel Raffles İstanbul oldu.
 Conde Nast Traveler “Okur Seyahat Ödülleri 2018 (Readers Choice Awards 2018)” değerlendirmesinde, 98.08 puan alarak Türkiye’den seçilen ilk otel oldu.
 Louis Vuitton City Guide 2018; şehirlere özel olarak hazırlanan seyahat kitabında ve aplikasyonunda yer aldı.
 World Luxury Hotel Awards 2018’de Raffles Spa, Türkiye’nin ‘En İyi Eşsiz Deneyimi’ ve ‘En İyi Lüks Şehirden Kaçış’ unvanlarını aldı.
 World Luxury Hotel Awards tarafından Isokyo, tüm dünyada 2018’in ‘En İyi Asya Mutfağı’ ödülünün sahibi oldu. Isokyo, bu ödülün yanı sıra Avrupa’nın ‘En İyi Yemek Sunumu’ ve ‘En İyi Lüks Ambiyansı’ unvanlarına da sahip oldu.
 International Hotel Awards tarafından 2017 yılında hem Türkiye’nin hem Avrupa’nın “En İyi Lüks Oteli” seçildi.
 Condé Nast Traveller Readers’ Choice Awards 2017’de ”İstanbul’un En İyi Otelleri” arasında ikinci sırada yer aldı.

 International Hotel Awards tarafından 2016 yılında Avrupa’nın “En İyi Büyük Oteli” seçildi.
 Skal International İstanbul Kulübü tarafından ‘’Yabancı Zincir’’ kategorisinde Skalite ödülüne layık görüldü.
 World Luxury Hotel Awards tarafından “Türkiye’nin En İyi Lüks Spa Oteli” seçildi.
 2016 TripAdvisor Travellers’ Choice Awards’da, “Avrupa’nın En Lüks 25 Oteli”nden biri seçildi.
 Conde Nast Traveler tarafından yılda bir kez yayınlanan “Hot List 2015”e seçildi.
 Travel+Leisure Dergisi Amerika edisyonu tarafından yılda bir kez yayınlanan “It List 2015”e seçildi.
 Condé Nast Traveller ve Tatler Travel Guide “2014’ün En İyi Yeni Otelleri” listesinde yer aldı.
 Fodor’s Travel’ın “2014’ün En İyi 20 Yeni Oteli” sıralamasında yer aldı.
 Luxury Travel Intelligence’ın “2014’ün En İyi 10 Lüks Otel” sıralamasında yer aldı.
Otelin özellikleri:
 Tüm odalara 24 saat kişiye özel hizmet görevlisi “butler”
 Helikopter ulaşımı için helipad
 Tüm odalarda giysi odası, zeminden tavana yükselen pencereler ve özel balkon
 Banyoların tamamında entegre televizyon bulunan aynalar
 Yatak başlarında fon olarak özgün sanat uygulamaları
 Aydınlatma, klima ve perdelerin kontrol edildiği ve oda servisi yemek menüsünün bulunduğu tablet
 3000 metrekarelik, İstanbul’un en donanımlı spa merkezlerinden biri olan Raffles Spa
 Açık ve kapalı yüzme havuzu

Forbes Travel Guide Hakkında:
Forbes Travel Guide lüks oteller, restoranlar ve spa’lar için tek global derecelendirme sistemidir. Anonim profesyonel denetmenleri, 900’ün üzerinde objektif standarda dayanarak, gezginlerin dünyanın en iyi lüks deneyimlerini seçmelerine yardımcı olmak için olağanüstü hizmete önem vererek değerlendirmektedir. 5 Yıldızlı, 4 Yıldızlı veya Tavsiye Edilen derecelendirmesini almanın tek yolu, bağımsız denetim sürecinden geçmektedir. Ödül kazananların tam listesi, günlük seyahat hikayeleri ve Forbes Travel Guide hakkında daha fazla bilgi için, www.forbestravelguide.com.

0 replies on “RAFFLES İSTANBUL İKİ YIL ÜST ÜSTE TÜRKİYE’DEN 5 YILDIZ ALAN TEK OTEL OLDU”