PİLEVNELİ MECİDİYEKÖY DEV BİR SERGİYLE AÇILDI!

PİLEVNELİ, Dolapdere’nin açılışının üzerinden henüz sadece bir yıl kadar geçmiş olmasına rağmen, yepyeni bir mekanla sanatseverlerle buluştu. Yaklaşık 4000 metrekarelik devasa bir sergileme alanına sahip olan PİLEVNELİ Mecidiyeköy, Mecidiyeköy Likör Fabrikası’nın yerinde, şimdiye kadar hiç yapılmamış boyut ve içerikte bir sergiyle açıldı.

Pilevneli Gallery kurucusu Murat Pilevneli ev sahipliğinde yapılan sergi açılışına kültür-sanat, cemiyet ve iş dünyasından  Arzu Sabancı, Hacı Sabancı, Bünyamin Aydın, Berrak Barut, Emin Hitay,  Neslişah Alkoçlar-Engin Altan Düzyatan, Ekin Koç, Sinem Güven, Tuba Ünsal, Feryal Gülman, Levent Erden, Burcu Hanif ve Sinem Yıldırım gibi isimler katıldı. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de açılışa katılanlar arasındaydı.

Aslı Pamir, Murat Pilevneli

Ölçeği, çeşitliliği, seçkisi ve içerik zenginliği ile alışılagelmiş bir sanat galerisi sunumunun çok ötesinde bir yere konumlanan “Fabrika’da: 10 sanatçı / 10 Bireysel Pratik” adlı sergide yer alan sanatçılarsa Refik Anadol, Hans Op de Beeck, Daniel Firman, Arik Levy, Tony Matelli, Ida Tursic&Wilfried Mille, Youssef Nabil, Şener Özmen, Jean Pigozzi ve Erdoğan Zümrütoğlu idi.

Bünyamin Aydın
Feryal Gülman
Hacı Sabancı, Arzu Sabancı
Levent Erden
Neslişah Alkoçlar, Engin Altandüzyatan
Sinem Yıldırım
Mirgun Cabas, Hayri İnönü
Yazıya ait etiketler
,
0 replies on “PİLEVNELİ MECİDİYEKÖY DEV BİR SERGİYLE AÇILDI!”