“PEMBE ROTA”DA İKİNCİ DURAK BODRUM”

“Rotamız Pembe, Geleceğimiz Güvende”

Kadın Kanserleri alanında faaliyet yürüten Pembe İzler Derneği’nin bu yıl başlattığı “Pembe Rota” projesi İstanbul’da başlangıcını gerçekleştirirken, ikinci durak olarak üyelerini Bodrum’da buluşturdu. Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş’ın öncülüğündeki davet Öykü-İlhan Karadeniz’in Bodrum’un eşsiz manzaralı evlerinde gerçekleşti. Geceye evlerini açarak destek veren Öykü-İlhan Karadeniz tüm konukları kapıda karşılayarak muhteşem bir evsahipliği yaptılar.

Altı aylık hamile olan Pınar Tezcan Özçapkın da Pembe İzler Derneğinin “Rotamız Pembe, Geleceğimiz Güvende” sloganıyla yola çıkan Pembe Rota projesinin yüzü oldu. Geceye cemiyet, iş, sanat dünyasından Nil Bentürk Uyguner, Mensure Özbek,  Fatih-Mehlika Erkoç, Hülya Aşık, Şebnem Dinçgör, Melih Özkan, Burcu Hattat, Melike Öcalan, Turgut Yılmaz, Şükran Albayrak, Füsun Hattat, Ebru Beyzadeoğlu, Arzu Niziplioğlu, Burcu Şendir, Melissa Maccarrone, Züleyha Özgür, Seray Sever ve Ozan-Bahar Şer çifti gibi tanınmış simalar katıldılar. Bu güzel gecenin onur konuğu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un zarif eşi Pervin Ersoy da geceye katılarak destek verdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde kısa bir konuşma yapılırken Dernek başkanı Arzu Karataş kapılarını açıp güzel bir evsahipliği yapan Öykü Karadeniz’e teşekkür plaketi verdi.

Kadınları yumurtalık, rahim ve rahim ağzı kanserleri hakkında bilinçlendirmek ve 10 bin kadına ücretsiz muayene sağlama amacıyla oluşturulan Pembe Rota, İstanbul ve Bodrum’dan sonra Türkiye’nin farklı kentlerindeki kadınlara ulaşmayı hedefliyor.

0 replies on ““PEMBE ROTA”DA İKİNCİ DURAK BODRUM””