in

Öznur Serçeler – Mayıs 2022

100. Sayımızı Kutluyoruz!

Hem çok genç hem de oyunculuğuyla izleyicinin fazlasıyla beğenisini kazanmış bir isim Öznur Serçeler. 100.sayımızda kapak konuğu olarak ağırladığımız Öznur ile, ışıl ışıl ve enerjisi bir hayli yüksek çekime imza attık birlikte. Her geçen gün yer aldığı projeleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve yepyeni projeler için de var gücüyle çalışmayı hedefleyen bir oyuncu. Şimdilerde de 13 Mayıs’ta vizyona giren Allah Yazdıysa Bozsun filminin heyecanını yaşıyor. Biz de bu çok kıymetli sayımız için bir araya gelerek tüm detayları konuştuk.

1987 yılında Kayseri’de doğdun. Eğitimini müzik ve konservatuar üzerine tamamlamışsın. Aslında bu noktaya gelene kadar hayatını sen istediğin gibi şekillendirmişsin sanırım. Bize biraz bu hikayenin başlangıcından bahseder misin?

 Anaokulundan itibaren sahnede olmayı seven bir çocuk oldum. Evimizde de öyle bir ortam vardı. Babam üniversitede müzik bölümünde hocaydı. Annem de evde bizimle hep şarkılar söylerdi. Bizde bütün kardeşlerim olarak konservatuvara yöneldik. Ben konservatuvarın klasik batı müziği flüt bölümünü bitirdikten sonra, ya yurt dışında ya da Türkiye’deki bir orkestrada çalışmaya başlayacaktım. Yurt dışında yaşamak istemediğim için sadece türk orkestraları seçeneğim kalmıştı. O dönem orkestralar yeni müzisyen alımını durdurduklarını açıklayınca tesadüfen tiyatro bölümünden bir arkadaşımın önerisiyle Ankara’da çekilen bir dizide oynamaya başladım. Hayatımda hiçbir zaman oyunculuk yapabileceğimi düşünmemiştim, deneyip yapabildiğimi ve zevk aldığımı görünce sanatın bu alanına yöneldim. Sonrasında bu konuda eğitimler alarak kariyerime başlamış oldum.  

Dizilerin yanı sıra film geçmişin de oldukça geniş. İkisinin de zorlu yanları var. Ama merak ediyoruz, hangi tarafın seni daha çok beslediğini düşünüyorsun?

Başı ve sonu belli olduğundan filmlerde çalışmak daha rahat geliyor. Fakat dizide oynamak çalışma saatleri bakımından zor olsa da, beni kondüsyonda ve dinç tutuyor. İkisi arasında kıyas yapamam. İkisinin de beni beslediği farklı şeyler oluyor. İşin özü ben oynamayı seviyorum, dolayısıyla ben oynadıkça besleniyorum. 

Bir projeye başlarken seçtiğin kriterlerin var mıdır? Sana göre bir senaryoda olmazsa olmazlar nedir mesela?

Benim için bir projeye başlarken önemli olan birkaç şey var. Bunların en başında birlikte oynayacağım insanlar yani dizinin castı. Sonra yönetmenin ve senaristin kim olduğu. Tabi bir de yapım şirketi faktörü var. Daha önce çalıştığım insanların olması bir yerde bana güven veriyor. Ama tabii ki herkesle çalışmış olmak imkansız. Burda da tanıdık telefon joker hakkımı kullanıp küçük bir araştırma yapıyorum. Senaryoda olmazsa olmaz sorusuna gelirsek oynayacağım karakterin bir amacının olmasına çok önem veririm. 

Öznur Serçe ile gerçekleştirdiğimiz bu özel röportajımızın tamamına; BeStyle Magazine App, Dergilik, dMags, Dijital Basın ve Google Play Kitaplık’tan ulaşabilirsiniz. 

RÖPORTAJ KEZBAN BELET

FOTOĞRAF FURKAN ERBEY

STYLING HAMİYET AKTAŞ

MAKYAJ CÜNEYT SEVEN

SAÇ GÖRKEM GÜRER

DİJİTAL İÇERİK DİREKTÖRÜ TUĞÇE ORÇUNUS

DİJİTAL İÇERİK EDİTÖRLERİ KEZBAN BELET, NAYMAN BATİMOR

MEKAN FAIRMONT HOTEL’E TEŞEKKÜRLER

What do you think?

Written by Kezban Belet

Sanatçılardan Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği’ne Anlamlı Destek

Şimdi Kutlama Zamanı! TUVANAM x LC WAIKIKI