Ocak Ayında Gidebileceğiniz Sergiler

Sevil Dolmacı Art Gallery, Kaan Küley, “Suyun İçi Kuru”
Heykel sanatçısı Kaan Küley’in üçüncü kişisel sergisi “Suyun İçi Kuru”, 9 Ocak – 7 Şubat tarihleri arasında Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. Resim, heykel, desen ve yerleştirmelerle günümüz insanının mitolojisini gözler önüne seren sanatçı bu yeni sergisinde desen ile heykeli bir araya getiriyor.

PİLEVNELİ Project, 3 Sanatçı 3 Pratik
PİLEVNELİ Project, farklı tarzlara sahip üç genç sanatçının, Zeynep Solakoğlu, Umut Yasat ve Yılmaz Şen’in kişisel sergilerine ev sahipliği yapıyor. 20 Aralık 2019 – 19 Ocak 2020 tarihleri arasında PİLEVNELİ Dolapdere’de izlenebilen sergilerin her biri galerinin bir katına yayılıyor.

Zilberman, Elmas Deniz, “Suyun Üç Rengi”
Elmas Deniz’in Zilberman’daki ilk kişisel sergisi Suyun Üç Rengi, 14 Aralık 2019 – 21 Şubat 2020 tarihleri arasında görülebilir. 16. İstanbul Bienali: Yedinci Kıta’da sergilenen çalışmalarının bir uzantısı olan Suyun Üç Rengi’nde sanatçı, doğayla olan ilişkimizi araştırmaya ve katmanlarına ayırmaya devam ediyor.

Evin Sanat Galerisi, Karma Sergi, “Kağıdın İzinde”
Evin Sanat Galerisi 9 Ocak – 29 Şubat tarihleri arasında ülkemiz sanatının 20. yüzyıl ustaları ve günümüz sanatçılarını “Kağıdın İzinde” isimli sergide bir araya getirerek; kağıt üzerine ve kağıt ile üretilen eserleri izleyici ile buluşturuyor.

Gallery 11.17, Fevzi Karakoç, “Geçişler, Geçmiş Kültürden Modernizme”
Gallery 11.17 resim sanatının önde gelen isimlerinden Fevzi Karakoç’un eserlerine ev sahipliği yapıyor. 1968 yılında akademiye giren sanatçı sürekli resime yenilik getiren mantığı ve duyguyu harmanlıyan üretkenliğiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Art On İstanbul, Erman Özbaşaran, “Eksen
Erman Özbaşaran’ın ikinci kişisel sergisi Eksen, 12 Aralık 2019 – 18 Ocak 2020 tarihleri arasında Art On İstanbul’da görülebilir. Sanatçı, aylar süren bir meditasyon gibi neredeyse aralıksız ürettiği son serisinde, aynı ebattaki 60 adet işi bir arada sergiliyor.

PİLEVNELİ Project, Ahmet Güneştekin, “Hafıza Odası”
Sergi, PİLEVNELİ Mecidiyeköy’de 6 Aralık 2019 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında izlenebilecek. Güneştekin’in nesneler üzerinden bellek politikalarının doğasına baktığı işlerinden oluşan “Hafıza Odası”, son yıllarda gerçekleştirdiği en kapsamlı sergisi.

x-ist, Gülin Hayat Topdemir, Doors to Ustopia
x-ist bünyesine bu sezon katılan Gülin Hayat Topdemir’in galerideki ilk kişisel sergisi "Doors to Ustopia , 12 Aralık 2019 – 18 Ocak 2020 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. Titiz boya kullanımı ve detaycı üslubuyla kendine has bir plastik dil oluşturan Gülin Hayat Topdemir’in x-ist bünyesindeki ilk kişisel sergisi Doors to Ustopia , distopyaların içindeki ütopyalara odaklanıyor.

Sanatorium, Karma Sergi, “Artificial Bloom; Fluid Archives”
Sanatorium, 6 Aralık 2019 – 19 Ocak 2020 tarihlerinde “Artificial Bloom; Fluid Archives” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Zeynep Beler, Luz Blanco ve Christiane Peschek’in işlerini çizgisel olmayan, akışkan ve hibrid gerçeklikler bağlamında gösteren sergi dijitalin deneyimlerimizi, anılarımızı ve kimliğimizi kapsayan bu alanında belirli bir bakışın yarattığı çizgisel anlatıların dışındaki ihtimalleri arıyor.

​Anna Laudel​, Karma Sergi, “SYZYGY
Genç ve yetenekli sanatçıları Türkiye ve uluslararası sanat platformlarında temsil etmek üzere çalışmalarını aktif olarak sürdüren ​Anna Laudel​, farklı tekniklerle çalışan sanatçılar Hayal İncedoğan, Fırat Neziroğlu ve Halil Vurucuoğlu​’nun solo sergilerini, ​19 Ocak 2020 ​tarihine kadar İstanbul’daki galerisinde bir araya getiriyor.

Arter, Altan Gürman Retrospektif Sergisi
Altan Gürman retrospektif sergisi, 1976 yılında hayatını kaybeden sanatçının 11 yıllık üretimini bir araya getiriyor. Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan sergide, 39 yapıtın yanı sıra sanatçının arşivinden seçilen eskiz, fotoğraf, ders notu, nesne ve dokümanlar da yer alıyor.

0 replies on “Ocak Ayında Gidebileceğiniz Sergiler”