NESPRESSO CAFÉ İSTANBUL’A ÖZEL DAVET

Nespresso, İstanbul’un ilk kahve evlerinden ilham alarak sınırlı sayıda ürettiği ve “Café İSTANBUL” adıyla tüm dünyada satışa sunduğu yeni özel seri kahvesi için Ortaköy’deki tarihi Kethüda Hamamı’nda davet düzenledi. İstanbul’un ismini tekrar tüm dünyaya duyuran Café İstanbul için düzenlenen özel davette birbirinden ünlü isimler bir araya geldi.

İstanbul’un ilk kahve evlerinden ilham alan Nespresso, iki yeni “Limited Edition” (sınırlı sayıda üretim) kahvesinden birini İstanbul’a adadı. Nespresso, tıpkı 1500’lerde olduğu gibi “Café İstanbul”un çekirdeklerini de Yemen’den getirdi. “Café İstanbul” ile ilk kez Yemen’den çekirdek alan Nespresso, İstanbul’un adını taşıyan bu çok özel kahve ile tüm dünya buram buram İstanbul’un tadını yayıyor.

Nespresso, “Café İstanbul”ve onunla birlikte satışa sunulan Avrupa’nın ilk kahve evlerine saygı duruşunda bulunan “Caffè Venezia”için tarihi Kethüda Hamamı’nda düzenlediği davet için özel bir dekor oluşturdu. Nespresso, yarattığı tarihi dekorla konuklara 1500’lerin İstanbul’u ile 1700’lerin Venedik’ine doğru keyifli bir zaman yolculuğu yaşattı.

Davete katılanlar, kahvenin ve dünyanın ilk kahve evlerinin hikayesini Saffet Emre Tonguç, Oğul Türkkan ve Özlem Avcıoğlu’nun keyifli anlatımıyla dinlediler. Kahvenin tarihsel yolculuğunu anlatan İstanbul ve Venedik’e özel alanları deneyimleyen konuklar, bol bol Café İstanbul veCaffè Venezia içip Nespresso’nun eşsiz tadına vardılar.

Osmanlı ve Avrupa’nın ilk kahve evlerine saygı duruşunda bulunan,  İstanbul ve Venedik’in canlı ve hareketli kahve evlerinin kültürünü, nefis tatları ile günümüze taşıyan bu iki özel kahve için düzenlenen davete çok sayıda tanıdık isim katıldı.

Nespresso Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen Café İstanbul davetinde; Leyla Alaton, Şule Zorlu, Şebnem & Celal Çapa, Burcu Hanif, Ahu & Süleyman Orakçıoğlu, Ayşe Tolga, Suzan Toplusoy, Elif & Kerem Gönlüm gibi isimler dikkat çekti.

Ahu – Süleyman Orakçıoğlu
Akasya Asiltürkmen
Arzu Kunt
Ayşe Tolga
Burcu Hanif, Begüm Karamahmutoğlu
Elif – Kerem Gönlüm
Gökhan Avcıoğlu, Oğul Türkkan
Leyla Alaton
Müge Tezman Sırmabıyık
Şebnem – Celal Çapa
Rachel Araz
Şule Zorlu
Tolga Sezgin
Yazıya ait etiketler
0 replies on “NESPRESSO CAFÉ İSTANBUL’A ÖZEL DAVET”