“MUSE” BİR ESİN PERİSİ DÜNYA FESTİVALLERİNDE

Fadik Sevin Atasoy’un yazıp oynadığı, 2015 yılında Amerika’da dünya prömiyer yapan “MUSE” BİR ESİN PERİSİ, Edinburg ve Los Angeles başarısının ardından aldığı davetlerle İngiltere, Kuzey Avrupa ve Amerika’daki tiyatro festivallerinde ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği, sahnelendiği ülkelerde ve Türkiye’de seyircinin ayakta alkışladığı “MUSE” BİR ESİN PERİSİ ülkemiz adına gurur yaşatmaya devam ediyor.

Dünya festivallerinden davetler alan oyun, Kuzey Avrupa’nın önde gelen festivallerinden biri olan Danimarka Kopenhag’ta düzenlenen POW Sanat Festivali ve İngiltere’nin en büyük tiyatro etkinliği Brighton Tiyatro Festivali’nde seyirci ile buluşacak.

Dünyaca ünlü sanatçımız Fadik Sevin Atasoy’un Türkiye’de Türkçe, Avrupa ve Amerika’da İngilizce sahnelediği “MUSE” BİR ESİN PERİSİ, Edinburg’un ardından bir kez daha Birleşik Krallık’ta perde açacak. İngiltere’nin en büyük tiyatro festivali olan ve dünyaca tanınmış tiyatro topluluklarının katıldığı Brighton Tiyatro Festivali 1967’den bugüne gerçekleştiriliyor. 600 bin seyircinin katılım sağladığı 1-31 Mayıs tarihlerindeki festival süresince seyirci ile buluşacak.

 

“MUSE” BİR ESİN PERİSİ, 2020 yılında Türkiye, Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika’daki turnelerle yolculuğunu sürdürmeye devam edecek.

0 replies on ““MUSE” BİR ESİN PERİSİ DÜNYA FESTİVALLERİNDE”