Mercedes-Benz Fashıon Week İstanbul | Niyazi Erdoğan

Niyazi Erdoğan’ın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 29 Mart Perşembe günü saat 17:00’de gerçekleşti.

Yerel kültürümüzden aldığı kodları global moda trendleriyle harmanlayarak her sezon farklı ve beklenti uyandıran defilelere imza atan moda tasarımcısı Niyazi Erdoğan’ın Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için ilham kaynağı bu kez kendi ailesi yani anne ve babası. Daha önce farklı markalar ve ihracat firmaları için sayısız kadın koleksiyonu hazırlayan tasarımcı, bugüne kadarki moda haftası serüveninde ilk kez kadın ve erkek tasarımlarını tek koleksiyonda bir araya getiriyor.

Niyazi Erdoğan “Bugüne kadar kendi markamın DNA’sında kadın koleksiyonlarına yer bulamıyordum. Hikayelerim hep erkek odaklıydı. Son dönemde dünyada sosyo-politik anlamda farklı yönlerden esen rüzgarlar benim de tasarım çizgimde yeni kararlar almamı gerektirdi. Ve elbette Niyazi Erdoğan markasının güçlü ve kendi ayakları üzerinde duran kadınlar tarafından da giyilmesi arzusunu doğurdu,” diye özetliyor bu değişim sürecini.

0 replies on “Mercedes-Benz Fashıon Week İstanbul | Niyazi Erdoğan”