Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul | Deniz Berdan

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 28: Designers Begum Berdan (L) and Deniz Berdan (R) acknowledgs the applause of the audience after the DB Berdan show during Mercedes Benz Fashion Week Istanbul at Zorlu Center on March 28, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Tristan Fewings/Getty Images for IMG)
DB BERDAN, samimiyetle kendin olmanın güzelliğini,  “Senin gücün sen olman” sloganı ile Pepsi “Choice of a New Generation” mottosunu birleştirerek sunuyor. Begüm ve Deniz Berdan ilham aldıkları Pepsi markasının 80’ler ve 90’lar döneminden esinlendi. Pepsi’nin iki farklı jenerasyonu olan Begüm ve Deniz, iki jenerasyon bir Pepsi olarak bir araya gelip çok güçlü 45 parçalık bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyon, sloganlarında pozitif mesajlar vererek insanları, içinde sır gibi tuttukları güçleri dışarı çıkarmalarına teşvik ediyor.
DB BERDAN,  insanları kendi benliklerini kabul edip, kendilerini sevmeye davet edeceği 2018-2019 Sonbahar-Kış koleksiyonunu, Pepsi sponsorluğunda, 28 Mart 2018 Çarşamba saat 14:00’da, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında Zorlu PSM’de unutulmaz bir defileyle tanıttı.

Pepsi ana sponsorluğunda, Mercedes-Benz Türk sponsorluğunda gerçekleşen, koreografinin Öner Evez ve Yakup Biçer ile gerçekleştiği, styling’in Anıl Can tarafından yapıldığı defilede saç tasarımları Maag’den Hüseyin Çavdar tarafından uygulanırken, Kum Agency ekibinin elinden çıkan makyajlarda 80’lerin en popüler trendi neon farlar gözden başlayıp elmacık kemiklerine kadar kullanıldı. Makyajda bunun yanı sıra, “genderbender” bıyıklar yer aldı. Saçlarda hip hop kültüründe öne çıkan twisted örgüler, 80’ler ve 90’ların en popüler saç tokası schrunchie’lerle öylesine toplanmış saçlar ve glam-rock tarzı kesimler göze çarptı. “Senin gücün sen olman” mottosunu destekleyen, farklı vücut türlerinde, farklı jenerasyonlarda ve farklı tenlerde, kısacası kendi özelliklerinde bireyler sayesinde podyumdaki tek tip model kriter bariyeri kalkmış oldu.
Defile aksesuarlarında, ayakkabı ve çantalar Kemal Tanca tarafından DB BERDAN’a özel olarak üretildi. Uzun rugan çizmelerde; markanın logoları ve koleksiyonda kullanılan sloganlar yer alırken, çantalarda deri ve rugan parçalar yer aldı. Koleksiyonda dikkat çeken bir başka aksesuar olan uzun çoraplar, Socks Plus Plus tarafından marka için dokunurken üzerinde koleksiyona ait semboller, sloganlar ve logolar yer aldı. Defilede görülen dramatik şapkalardaysa Sanya Josavi imzası vardı.
Burcu Özberk’in de podyumda yürüdüğü defilenin müziklerinde izleyenleri, 80’lerde yeni yeni çıkan alt kültür olan hip hop’un babaları Run DMC’den Soulsonic Force’a, ikonik grup JJ Fad’den Harlem’in balolarından çıkan voguing savaşlarında kullanılan freestyle rap’lerine kadar süper beat’ler karşıladı. Serel Yereli ise defile finalinde bir şarkıyla performans sergiledi.
ISTANBUL, TURKEY – MARCH 28: A model walks the runway for the DB Berdan show during Mercedes Benz Fashion Week Istanbul at Zorlu Center on March 28, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Evren Kalinbacak/Getty Images for IMG)
ISTANBUL, TURKEY – MARCH 28: Singer Serel Yereli and models on the runway for the DB Berdan show during Mercedes Benz Fashion Week Istanbul at Zorlu Center on March 28, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Evren Kalinbacak/Getty Images for IMG)
0 replies on “Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul | Deniz Berdan”