Meltem Özbek  İlkbahar / Yaz 2019 KOLEKSİYONU / MBFWI

ISTANBUL, TURKEY - SEPTEMBER 13: Models walk the runway at the Meltem Ozbek show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 13, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ferhat Zupcevic/Getty Images for IMG)

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 13 Eylül Perşembe günü saat 16:00’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşti.

 11-14 Eylül tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen ve bu sezon altıncı yaşını kutlayan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ İlkbahar / Yaz 2019 defilesi de takvimde yerini aldı. Roma Mitolojisi’nde çiçeklerin ve baharın tanrıçası olan Flora’nın hikayesinden yola çıkan Özbek, koleksiyonu için Marakeş’teki Jardin Majorelle’in masalsı renklerinden ve büyüleyici çiçeklerinden ilham alıyor. Feminen ve özgür ruhlu bir kadının hikayesini anlatan Stories of Flora isimli koleksiyon çiçekli baskı motiflerine odaklanıyor.

Kobalt mavisinin, kırmızının ve Kodak sarısının hakim olduğu koleksiyonda, tasarımcının imzası haline gelen volanlı ve dik pilise detaylı gece elbiseleri ile etekler söz sahibiyken, akvarel boya efektine sahip çiçek motifleri bol ve boru paça pantolonlara zarif ve ölçülü bir iddia getiriyor. Dekoltede alışık olduğumuz lastik detaylarını drapaj tekniği kullanarak modernize eden Meltem Özbek, İlkbahar / Yaz 2019 koleksiyonunda Akdeniz rivierasını şehre getiriyor.

Stories of Flora’’ isimli koleksiyonu oluştururken okaliptüs ağacı özlerinden elde edilen doğal bir selülozik lif olan TENCEL™ elyaf kumaşlarına reaktif baskı tekniği kullanılarak motifler uygulandı. Kaygan ve yumuşak dokusuyla tene hafif bir dokunuş yapan TENCEL™ kumaşları, nefes alıp ve vücut ısısının dengesini de sağladığından özellikle yaz ayları için ideal.

 Koreografisini Uğurhan Akdeniz’in üstlendiği Meltem Özbek sponsored by TENCEL™ defilesinin styling’ini Deniz Marşan, saç tasarımını Makas ekibi, makyajını ise M.A.C’in profesyonel makyaj artistleri üstlendi.

ISTANBUL, TURKEY – SEPTEMBER 13: Models walk the runway at the Meltem Ozbek show during the Mercedes-Benz Istanbul Fashion Week at Zorlu Performance Hall on September 13, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Ferhat Zupcevic/Getty Images for IMG)
0 replies on “Meltem Özbek  İlkbahar / Yaz 2019 KOLEKSİYONU / MBFWI”