in

Mehtap Elaidi Sonbahar / Kış 2018

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 28: Fashion designer Mehtap Elaidi (C) and models on the runway after her show during Mercedes Benz Fashion Week Istanbul at Zorlu Performance Hall on March 28, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Levent Kulu/Getty Images for IMG)

Mehtap Elaidi, #AW18sezonunda Sevim adında bir kadının hayatından esinlenerek hazırladığı koleksiyonunu sunuyor. #ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonunun başrol oyuncusu Sevim, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış hayalperest bir kadındır. 1940’lı yıllarda bankada çalışmış, Koço’da rakı sofralarında sohbetler eskitmiştir. Annedir Sevim, 30’larında kendini Arap yarımadasında bulmuş, eninde sonunda yine Türkiye’sine dönmüştür.Dolu dolu bir hayat yaşamış, 80’lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmıştır. Kafasındaki farklı hayatlar ve zamanlar arasında gidip gelmekte, hatırlamadıklarından anılar yaratma çabasındadır. Yani Sevim aslında kendinde başka hayatlar ve başka kadınlar keşfeden tüm kadınlardır.

#ELAIDILOVESSEVIM koleksiyonu Sevim’in hayatının geçtiği dönem formlarına gönderme yaparken anıların canlılığını ve bazen de silikliğini koleksiyonun renk ve desenlerinde gösteriyor.Yaşamının daha canlı ve hareketli olduğu dönemi yansıtan koleksiyonun ilk bölümünde o yılların silüetleribaskın desenler, pembeler ve kırmızılar ile sunuluyor. İkinci bölümde ise koleksiyon olgunlaşarak 70’lerin bol paça pantolonları ve özgür detaylarıyla ayakları yere basan bir tavra bürünüyor. Final bölümünde ise demansın getirdiği gelgitlerleince detaylarda gönderme yapan koleksiyon, canlı bir hayatın huzurlu bir inzivaya dönüşümünü gece kıyafetlerinden şık pijamalara geçişlerle anlatıyor.

 

Mehtap Elaidi, Sevim’in hikayesine kıyafetlerle tanıklık edilen bu koleksiyonla, içimizdeki kadınları kutlayarak, hangisi olmak istersek o olabileceğimizin altını çiziyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin Saç tasarımı Erdem Kıramer’ ekibine, makyaj ise MAC Cosmetics’in profesyonel makyaj artistlerine ayakkabılarda ise destek Sobe’ye ait.

What do you think?

Written by bestylemagazine

KADİR KILIÇ SONBAHAR-KIŞ 2018 KOLEKSİYONU ‘BLACK FISH’

BRAND WHO SONBAHAR/KIŞ 2018-2019 KOLEKSİYONU “MEET THE LOCALS”