in

Mehtap Elaidi, Beymen Blender Moda Tasarımcıları Sergileri “Kırmızı” için tasarladı.

Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcıları, BEYMEN Blender Moda Tasarımcıları Sergileri ile modayı sanatsal bir dil ile anlatıyor.

Modayı masalsı bir hayal dünyasına taşıyan ve ünlü yönetmen Krzysztof Kieslowski’nin üç renk film üçlemesinden (Mavi, Beyaz, Kırmızı) ilham alan BEYMEN Blender Moda Tasarımcıları Sergileri, “KIRMIZI” ile başladı.

Özgür Masur, Zeynep Tosun, Mehtap Elaidi

Ünlü tasarımcılar Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Raisa Vanessa, Lug Von Siga ve Zeynep Tosun’unKIRMIZI’yı özgürce yorumladığı toplam 15 tasarımın yer aldığı sergi, 17 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında Beymen Zorlu Center’da modaseverlerle buluşuyor. Sergideki tasarımlar, aynı zamanda sınırlı adette satışa sunuluyor.

Mehtap Elaidi

Serginin tasarımcıları arasında yer alan Mehtap Elaidi, tasarımlarını ve “kırmızı” konseptini nasıl yorumladığını şu sözlerle özetliyor: “Sergi için hazırladığım özel koleksiyon ile günlük hayatında Mehtap Elaidi giyen kadının, paralel evrenlerde hem kendini hem de olabileceği başka kadınları deneyimlediği fantastik bir yolculuğa çıktığını hayal ettim. KIRMIZI’yı tam anlamıyla keşfe çıkmak için farklı dokulu kumaşlar seçtim; kordone nakışı, boncuk işlemeler, kemer ve saç aksesuarları gibi detaylar ise kıyafetlere yüklediğim fantazi öğesini güçlendiriyor ve müdanasız Mehtap Elaidi kadın(lar)ına hayat veriyor.”

Gamze Saraçoğlu
Vanessa – Raisa Sason
Rachel Araz
Zeynep Tosun
Gül Ağış
Gülden Büyükucak, Feryal Gülman

Aslıhan Karalar

What do you think?

Written by bestylemagazine

Miley Cyrus Black Mirror’da Rol Alacak

Caba Dernegi “Iyilik Koprusu” Icin Doha’da!