MBFWI’nin ikinci gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ikinci günü Ferhan İstanbullu moderatörlüğünde Lenzing Sürdürülebilirlik Paneli ile başladı. Saat 12:00’de kapılarını açan The Core ise gün boyunca marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonlarını Türk ve uluslararası satın alma sorumluları ile buluşturdu.

İkinci gün programında davetliler sırasıyla Karma II Third ve Şebnem Günay, Gökhan Yavaş, NEW GEN by IMA, Mercedes-Benz presents Ani Datukishvili, Mehtap Elaidi ve St. Nian koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular.

The Core kapılarını açtı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ticari boyutunu oluşturan The Core, bu sezon 7. defa kapılarını açtı. Bugün ve yarın Zorlu PSM Sky Lounge alanında Türk ve uluslararası satın alma sorumlularıyla MBFWI’ye katılan marka ve tasarımcıların koleksiyonlarını buluşturacak olan The Core, Istanbul Tekstil İhracatçıları Derneği’nin desteğiyle bu sezon yeni formatıyla özellikle Türk tasarımcıların, markalarla farklı işbirliği olanaklarını birebir görüşebileceği randevular organize ediyor.

Karma II heyecanı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon karma defilelerle genç ve yetenekli tasarımcıların koleksiyonlarını podyuma taşıdı. Bugün gerçekleşen Karma II defilesinde İTKİB desteğiyle Şebnem Günay ve THIRD İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarını sundu. THIRD’ün yaratıcısı Tuğçe Özocak, “Female Rhapsody” koleksiyonunda değişik duygu dünyalarına sahip kadınlardan ilham aldı ve üç farklı kadının birlikteliğinden doğan harmoniyi yansıttı. Şebnem Günay ise imzası haline gelen pasten renkler ve yağmurluklarla yine ses getiren bir koleksiyonu davetlilerle paylaştı.

Mercedes-Benz presents Ani Datukishvili

Her sezon Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında desteklemek üzere seçtiği bir tasarımcının defilesini sunan Mercedes-Benz Türk, tasarımcılara gösterdiği bu desteği bir adım daha ileriye taşıyarak bu yıl üçüncü defa “Mercedes-Benz International Designer Exchange Program” isimli uluslararası bir değişim programına katıldı. Bu program kapsamında Gürcistan’ın başarılı tasarımcılarından Ani Datukishvili, Mercedes-Benz Türk desteğiyle İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu MBFWI’de sergiledi. 1960’lı yıllardan ilham alan koleksiyonda özellikle Gürcistan’dan geleneksel yün ve ipek türlerinin kullandığı parçalar büyük beğeni topladı.

Mehtap Elaidi’den Şehrazat hikayeleri

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un merakla beklenen tasarımcılarından Mehtap Elaidi, dünyaca ünlü edebi eser 1001 Gece Masalları’ndan ve masalın kahramanı Şehrazat’tan yola çıkan İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonuyla ikinci günün son defilesini gerçekleştirdi. Her kadına kendini istediği gibi anlatma fırsatı sunma hayaliyle yola çıkan koleksiyon, hacimli ve sert kumaşlarla cesur ve iddialı kadınlara işaret ederken, volanlar ve drapeler ise her kadının içindeki romantizme hitap etti. Her sezon olduğu gibi bu sezon da müzik seçimleriyle dikkat çeken #SORRYMYSTORY1001 isimli koleksiyon, kadınları kendi hikayelerini anlatmaya davet ediyor.

0 replies on “MBFWI’nin ikinci gününden satır başları”