MBFWI’nin dördüncü gününden satır başları

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un son günü, e-ticaret üzerine sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren bir panel ile başladı. 
MBFWI’nin davetlileri gün boyunca sırasıyla Mert Erkan, CHA by Çiğdem Akın, Gülçin Çengel, Mehmet Korkmaz, Şiyar Akboğa ve MiiN by Kadir Kılıç’ın İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonlarını keşfetme fırsatı buldular. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 12. sezonu, geçen sene “Mercedes-Benz presents Bashaques'” performansını gerçekleştiren Başak Cankeş’in markası Bashaques’ın İstanbul’daki mağaza açılış etkinliği ile sona erdi. 

Mercedes-Benz Lounge’da stil sahibi bir mola
Mercedes-Benz her sezon olduğu gibi bu sezon da  özel davetlilerini konforun stille buluştuğu Mercedes-Benz Lounge’da ağırladı. MBFWI’nin uluslararası davetlileri de yoğun programları arasında Mercedes-Benz Lounge’un misafirperverliği ve ikramları ile dinlenme fırsatı buldular. Mercedes-Benz Lounge alanının girişinde bulunan fotoğraf baskı cihazı sayesinde ise davetliler, #mbfwi etiketini kullanarak paylaştıkları fotoğrafları anında basma şansı bularak moda haftasından anılarını ölümsüzleştirdiler.
Gülçin Çengel’den kutlama
Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un Sonbahar/Kış 2015 sezonunda destekleyerek defilesini “Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel” ismiyle sunmuş olduğu genç tasarımcı Gülçin Çengel, tasarım yolculuğunun 5. yılını yeni koleksiyonuyla kutladı. Geride kalan 5 yıl boyunca tasarımlarında kendisine ilham veren tüm kadınlara koleksiyonuyla selam gönderen Gülçin Çengel’in, cansız mankenler üzerinde gerçekleştirdiği sunumunda sarı renkli dekorasyon detayları dikkat çekiyordu. Beyaz ve beyazın tonlarından oluşan koleksiyonda, kafes şeklindeki boncuk işlemeler, dantel ve organze volanlar, bordür işlemeler ve cut-out motifler öne çıkarken ipek, dökümlü ve  dokulu kumaşlar kadınları büyülü bir “kutlamaya” davet ettti.
Yeni Mercedes-Benz C-Serisi ile MBFWI keyfi
Mercedes-Benz Türk, İlkbahar/Yaz 2019 sezonunda Zorlu PSM’de yer alan MBFWI alanında dört gün boyunca Türkiye’de en çok satılan model ailesinden Yeni C-Serisi Cabriolet ve Coupé’yi sergiledi. Modern lüks kavramının sade çizgilerle yorumlandığı Yeni Mercedes-Benz C-Serisi Cabriolet, kendine özgü karakterini ön plana çıkartan genç ve dinamik tasarımını vurgularken, atletik ve sportifliğin öncüsü olan C-Serisi Coupé, sürüş odaklı karakterini duygusal bir tasarımda sergiledi. Hafta boyunca Mercedes-Benz’in özel misafirlerini de Zorlu PSM’e ulaştıran Yeni C-Serisi Cabriolet, renkli anlara sahne oldu.
MiiN’den doğa ve yerel değerler aşkına
Koleksiyonlarında hazırladığı fonksiyonel, alışılmadık ve deneysel tasarımları ile ön plana çıkan Kadir Kılıç, markası MiiN’in İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda insandan, doğadan ve Afrika kıtasından aldığı ilhamı geleneksel teknikler ve yerel kumaşlar ile kıyafetlere taşıdı. Tasarımcı, soyut dışa vurumculuğun ana renklerle birleştiği desenlerin yanı sıra kolye, çanta ve kemerlerde kullanılan, kobalt rengi camlarla ve Pınar Karasu imzalı soyut nazar boncuklarıyla da beğeni topladı.
0 replies on “MBFWI’nin dördüncü gününden satır başları”