Maybeline New York’tan Raisa & Vanessa defilesindeki makyaj görünüm sırları…

Yaratıcı çizgisi sınırları aşan Raisa&Vanessa’nın merakla beklenen Disco Knightsdefilesi gerçekleşti. Büyük ilgi gören defilenin dikkat çeken konularından biri de modellerin makyajları oldu.  Defilenin Baş Makyaj Artisti olarak uygulamaların mimarı olan Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu’nun, sezonun yeni trendlerinden ilham alarak uyguladığı makyajlar çok konuşuldu.

Makyaj tutkunlarını son trendler ve yeniliklerle buluşturmaya devam eden Maybelline New York,  makyajseverlere ilham vermeye devam ediyor.  Makyaj trendlerini podyumlardan sokaklara taşıyan marka, son olarak Raisa&Vanessa’nın da büyük beğeni toplayan defile makyaj uygulamalarını gerçekleştirdi. Raisa&Vanessa’nın yeni sezon defilesinde ilgi çekici tasarımlar kadar Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu tarafından uygulanan makyaj teknikleri de göze çarptı.

Buğulu bakışların damga vurduğumakyaj uygulamalarında gözler ön plandaydı. Göze uygulanan siyah Master Drama Siyah Eyeliner, koyu renk farın göz kapaklarına ve gözün altına dağıtılmasıyla etkileyici bakışların ortaya çıkmasını sağladı.Eyeliner ile oluşturulan siyah bazın üzerine Maybelline New York TheBurgundy Bar Far Paleti içerisindeki mor ve bordo yansımalı renk uygulanarak gözlerde çarpıcı ve çok boyutlu bir görünüm elde edildi.Maybelline New York’un yeni ürünü Total TemptationMaskara ise, kirpikleri ağırlaştırmadan verdiği yoğun hacim etkisiyle defilede mükemmel görünümün sırrı oldu.

Maybelline New York Fit Me Matte+Poreless Fondöten ve Fit Me Kapatıcı sayesinde elde edilen kusursuz cilt görünümünü, Master Bronze palet ile yapılan kontür uygulaması tamamladı. Yapılan hafif kontür uygulamasıyla yüzde öne ortaya çıkarılmak istenilen yerler vurgulandı, istenen yerler gizlendi. Son zamanların vazgeçilmez makyaj trendi strobing ise mankenlerin güzelliklerine ışıltı kattı. Elmacık kemiklerinin ve burnun üstüne uygulanan strobing uygulaması, MaybellineMaster StrobingStickile gerçekleştirildi.

Sezonun dikkat çeken makyaj trendlerindennude dudaklar da, göz makyajıyla uyumlu bir görüntü yakaladı. Maybelline New York ColorSensationalCreamyMattes 930 NudeEmbrace, defiledeki makyaj uygulamasında tercih edildi.

Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu defilede uygulanan makyaj teknikleriyle ilgili:“Raisa & Vanessa defilesinde olduğu gibi günlük makyajda da kadınlar pürüzsüz ciltleriyle ön plana çıkıyor. Bunun için back-stagelerde sürekli olarak kullandığımız Maybelline New York Fit Me Matte+Poreless Fondöten ve Fit Me Kapatıcıyıöneriyorum. Defile makyajında kusursuz görünen cildi,kontür uygulamasıyla belirginleştirerek, yüz hatlarını ortaya çıkardık. Böylece elmacık kemikleri biraz daha ön planda olurken, isteğe gören burun da daha dar ve küçük bir görüme kavuşabildi. Defilede en çok dikkat çeken bölge ise kesinlikle gözler oldu. Eyeliner ile belirginleştirilmiş, mor ve bordo yansımalı farlar ile üç boyut kazandırılmış ve yoğun maskara uygulamasıyla ortaya çıkarılmış gözler; buğulu ifadesiyle fark yarattı. Dudaklarda ise gözlerin yoğunluğunu gölgelememek için nudetonlarda rujlar kullandık” dedi.

Büyük beğeni toplayan defileye imza atan Raisa & Vanessa: ”Moda tutkumuzu defileye yansıtmak istedik. Tasarımlarımızı kendi estetik değer yargılarımızlahayata geçirdik. Markamızın vizyonu ile Maybelline New York stilinin örtüşmesi çok önemliydi. Bu işbirliğinde öne çıkan faktör,tasarımlarımızla Maybelline New York’un aynı dili konuşmasıydı. Biz makyaj alanında yaşanan tüm yenilikleri çok kıymetli buluyoruz” dedi.

0 replies on “Maybeline New York’tan Raisa & Vanessa defilesindeki makyaj görünüm sırları…”