in

Mart Ayının Spor Gündemi

Başarılı spor eğitmeni Uğur Çetin, spor yapmakta zorlanan ve spor salonlarına gelmeye üşenenler için evde kolaylıkla yapabilecekleri 3 hareket ve buna paralel olarak uygulayabilecekleri Paleo Diyetini öneriyor. 

UĞUR ÇETİN - SPOR EĞİTMENİ

EVDE YAPILABİLECEK SPOR HAREKETLERİ

Evde yapabileceğiniz pratik 3 hareketi söyle sıralayabiliriz:

Static Lunge 20/4 set

Sumo Squat 20/4 set

Good Morning 20/4 set 

1 ay boyunca her gün yapabilirsiniz. Bu hareketler hem direncinizi güçlendirecek hem de daha dinç ve fit olmanız için size kolaylık sağlayacaktır. Bu hareketlere yardımcı olacak ve kolaylıkla yapabileceğiz ve yine 1 ay boyunca uygulayabileceğiniz bir diyet programı da hayallerinize ulaşmanızda yardımcı olacaktır. 

EVDE YAPILABİLECEK DİYET PROGRAMI 

Paleo Diyeti nedir?

Paleo diyeti, avcı-toplayıcı atalarımızın yediği gıdalara benzer bir beslenme şeklidir. Paleo diyeti, işlenmiş gıdalar ve şekerler gibi modern diyetlerde bulunan birçok gıdayı ortadan kaldırır ve bunun yerine, et, balık, sebzeler, meyveler, kuruyemişler ve tohumlar gibi tam, doğal gıdaları önerir. Paleo diyetinin temel amacı, vücudun sağlıklı bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamaktır. Paleo diyeti, karbonhidrat alımını sınırlandırmaz ve sağlıklı yağları da içerir. Ancak, işlenmiş gıdalar, şekerler ve tahıllar gibi modern diyetlerde bulunan birçok gıda türünü ortadan kaldırır. Paleo diyeti, kilo verme, inflamasyonu azaltma, kan şekeri seviyelerini düzenleme ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi birçok fayda sağlayabilir. Ancak, bazı uzmanlar Paleo diyetinin bazı besin gruplarını sınırlandırması ve diğerlerine ağırlık vermesi nedeniyle dengesiz olabileceğine inanır. Ayrıca, Paleo diyeti, tüketilen hayvanların ve bitkilerin kalitesi ile ilgili sorunlar nedeniyle eleştirilir.

Paleo diyeti öncesinde bir sağlık uzmanına danışmak ve diyetin kişinin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığı hakkında bilgi almak önemlidir. Herhangi bir diyet programı, bir yaşam tarzı değişikliği olarak ele alınmalı ve kişinin bireysel sağlık ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmalıdır.

What do you think?

Written by bestylemagazine

Mukbang Bağımlılığı

Dikkat! Retroaktif Kıskanç Olabilirsiniz