in

MART AYININ KAPAK YILDIZI NUR FETTAHOĞLU

Güzelliği ile fazlasıyla dikkat çeken, aseleti ve zerafeti ile de doğallıktan yana olduğunu her defasında vurgulayan bir kadın ile beraberiz. Üstelik güçlü ve naif bir karaktere sahip. Devamlı kendine bir şeyler katmayı başaran, mesleğinin değerini bilen ve yolunda emin adımlarla ilerleyen sevilen oyuncu Nur Fettahoğlu, şu sıralar izlenme rekorları kıran ‘Babil’ dizisindeki oyunculuğuyla yine kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Samimi röportajı, natürel güzelliği ve tüm bilinmeyen yönleriyle BeStyle Magazine Mart sayısında bizlerle.

 

Herkesin bildiği üzere harika oyunculuk kariyerin var. Nasıl başladı bu serüven? Aslında moda tasarım mezunusun ve çeşitli bankalarda görev almışsın değil mi? Hatta sonrasında da spikerlik. Yani oyunculuk sonra giriyor devreye?

Her zaman söylerim, oyunculuk benim çocukluk hayalim, tutkumdu. Ancak zamanı geldiğinde bütün duvarlar birer birer aşıldı. Bunun, bana oyunculuğa duyduğum heyecanı ve tutkuyu sürekli hatırlattığını, sonuçta daha çok değer verip sıkı sıkı sarılmama sebep olduğunu düşünüyorum.

 

Aşk-ı Memnu dönüm noktan oldu diyebilir miyiz? Hem müthiş bir kadroydu hem de harika bir iş çıktı ortaya.

Aşk-ı Memnu ilk büyük projem ve bendeki yeri tartışılmaz. Ondan sonraki tercihlerimde de yol gösterici oldu. Halen daha popüler kültürde olsun, sosyal medyada olsun etkisinin sürdüğünü görmekten mutluluk duyuyorum.

Hemen akabinde Kurtlar Vadisi Filistin filmi ve Muhteşem Yüzyıl dizileri. Bence birkaç dönüm noktası olan projelerin var. Bu ikisi de diğer kırılma noktaların. Ne dersin?

Aslında dönüm noktası derken ne açıdan değerlendirmem gerekiyor bilmiyorum ama ben tekdüze bir insan değilim, sıkılırım bir kere. Çünkü sürekli hayatın içinde olmayı seviyorum. Bu yüzden farklı karakterler seçmeye özen gösterdim. Gelen işlerde de ilk baktığım, hep karakterler ve işin içindeki ahenk oldu. Her karakter boyut atlattı bana. Kırılma noktası değil, daha çok başka katmanlar katan deneyimler özünde. Asıl dönüm noktam her şeyden vazgeçip, hayallerimin peşinde gitmeye karar verdiğim andı. Sonrası zaten biraz da kendiliğinden gelişti.

 

Sana en çok ders çıkartan rolün hangisi oldu?

Her karakter öğretisiyle geliyor. Hepsinin içinde bir ben ve benden çok daha öte kadınlar var. Bir yerlerden çıkıp geliyor ve bedenimde ruh buluyorlar. Hepsi benim parçam oluyor, bazen hiç yaşamadığım hikayelerin ve deneyimlerin kahramanları, bazen gücümün bir tezahürü, bazen de kendime zamanında yaptığım haksızlıkların cevabı oluyorlar.

Röportajın devamı ve daha fazlası https://apps.apple.com/tr/app/turkcel…

 https://instagram.com/bestylemagazine

What do you think?

Yazar

İstanbul’da İskoç Gecesi “Keepers of The Quaich Society”

NİSAN AYI KAPAK YILDIZIMIZ SERENAY SARIKAYA #evdekal