in

MARCELO BURLON G-SHOCK TASARIMI

Darbeye dayanıklı ürünleri farklılaşan tasarımlarla biraraya getiren CASIO G-SHOCK bu kez ilhamını yaratıcı yetenek Marcelo Burlon’dan alarak yeni estetik sınırları belirliyor.

Kaleydoskopa benzer kullandığı motiflerle bezediği t-shirtlerini çok yönlü yaşamının bir ifade aracı olarak kullanan Marcelo Burlon tasarım dünyasında özgün bir yer edindi. Özel parti organizasyonlarından, fotoğrafçılığa, sanat yönetmenliğinden, DJ’liğe her alanda başarılı olmuş Patagonya doğumlu Marcelo Burlon, dünyayı fethemeye başlamadan önce İtalya’nın moda merkezi Milano’da markasını kurdu.

Coğrafi sınırları göz ardı eden; kabına sığmayan yaratıcılığıyla sınırları itmeye devam eden tasarımcı bu kez gücünü CASIO G-SHOCK ile birleştirdi.

“Birlikte geçmişin vazgeçilmez dinamiklerinden destek alarak yarın için yönümüzü belirliyoruz. Bugün, Milano’da özellikle de County of Milan’ın yönetim binasında bu iş birliğini sizlere duyurmaktan çok memnunuz.”  diyen Marcelo Burlon G-Shock gibi bir marka ile iş birliği yapmaktan büyük bir zevk aldığını belirtiyor.

G-SHOCK derisini döküyor ve adeta yeni bir tane ortaya çıkarıyor:

County of Milan’ın ikonik sembolü yılan derisinden ilham alınarak tasarlanan saate ilham veren düşüncenin temeli tam da bu felsefeye dayanıyor.

Siyah ve gri renklerden oluşan saatte yılan derisinin pullu yapısını aktarmak ve kusursuz bir  görüntü yakalamak için 3D baskı teknolojisinden yararlanıldı. Her iki markanın avangard sokak modası ruhunun özgün ifadesi olarak seçilen doku adeta Marcelo Burlon’ın anavatanı Arjantin’e bir gönderme niteliğinde.

‘Yılan derisi dokusu’ gücünü dayanıklılıktan alan G-Shock’u daha da dinamik yapıyor.

G-Shock saatlerinin tüm teknolojik özelliklerini taşıyan saat sınırlı sayıda üretildi ve seçkin satış noktalarında alıcılarını bekliyor.

What do you think?

Written by bestylemagazine

Penti ile #yazbenimle

ZENDAYA IN BOSS