Lug Von Sıga Sonbahar/Kış 2018

ISTANBUL, TURKEY - MARCH 27: Models walk the runway at the Lug Von Siga show during Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul at on March 27, 2018 in Istanbul, Turkey. (Photo by Levent Kulu/Getty Images for IMG)

Kaosun içinde bir dinginlik an’ı…

Bugüne kadar hazırladığı koleksiyonlarda ilham aldığı kişileri İstanbul ile harmanlayan Gül Ağış; Meksika’dan esinlendiği Frida Kahlo koleksiyonunun ardından Agatha Cristie’yi de aynı şekilde İstanbul’a taşımıştı. Şimdi deSonbahar/Kış 2018 koleksiyonu için Kyoto’yu İstanbul’a getiriyor.

Lug Von Siga Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunun çıkış noktası, kurucusu ve kreatif direktörü Gül Ağış’ın Kyoto seyahati esnasındaziyaret ettiği geleneksel Zen bahçeleri. Tasarımcı,geleneksel unsurları bünyesinde barındıran Türk ve Japon kültürünü koleksiyon parçalarındaki detaylara yansıtıyor.

Her iki kültürün birleştirici ve ayırıcı özellikleri, markanın kendine has silüetleri ve kumaşkombinasyonlarındabir araya gelerek simetrik formları Japon-Türk desenleriyle buluşturuyor. 70’li yılların sonu, 80’lerin başına gönderme yapan formlar, mat ve parlak yüzeylerin iç içe geçtiğieklektik dokular oluşturuyor. Koleksiyon parçaları, ince süslemelerlemodern bir form oluştururken, aynı zamanda hikayesiyle de Lug Von Siga markasının DNA’sını yansıtıyor.

Koreografisini Öner Evez’in üstlendiği defilenin makyajını NARS Cosmetics, saç tasarımlarını ise Makas ekibi yapıyor. Defilenin stylingiHakan Bahar, müziği de Zozo imzasını taşıyor..

0 replies on “Lug Von Sıga Sonbahar/Kış 2018”