KÜBALI CAZ PİYANİSTİ ROBERTO FONSECA İLE HAVANA GECESİ

KÜBALI CAZ PİYANİSTİ ROBERTO FONSECA İLE HAVANA GECESİ

 

Kendine has müzikal yorumunun yanı sıra,  hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca 20 Haziran akşamı 2. Uluslararası Akra Caz Festivali kapsamında Antalyalı müzikseverlerle buluşacak.

 

İbrahim Ferrer, Orlando ‘Cachaíto’ López, Rubén González, Guajiro Mirabal y Manuel Galbán gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan ve Buena Vista Social Club ile de çalan Roberto Fonseca Antalyalılara müthiş bir Havana gecesi yaşatacak.

 

Sanatçı bu özel gecede sekizinci albümü ABUC’tan parçalar yorumlayacak.  The New York Times’ın “Küba’nın karizmatik ve baş döndüren piyanistlerinden” şeklinde övgüyle bahsettiği Roberta Fonseca’nın muhteşem performansı öncesinde Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu dörtlüsüyle birlikte sahnede olacak.

Akra Hotels Antalya, 20 Haziran 2019 – 21.00

 

ROBERTO FONSECA Hakkında

Kuşağının parlayan piyanistlerinden Kübalı Roberto Fonseca, çıkışını 1990 yılında henüz 15 yaşındayken Havana Uluslararası Caz Festivali’nde yaptı.

Kübalı efsane şarkıcı İbrahim Ferrer’in orkestrasında, Buena Vista Social Club ve Omara Portuondo ile sayısız konser veren ve dünyayı turlayan Fonseca, Ferrer’in Mi Sueño: A Bolero Songbook albümünde de çaldı ve albüm “En İyi Tropik Latin Albüm” dalında Latin Grammy ödüllerine aday gösterildi.

Kübalı Diva Omara Portuondo’nun Latin Grammy ödüllü albümü “Gracias” ın prodüktörlüğünü üstlenen Fonseca, Avishai Cohen, Trilok Gurtu, Herbie Hancock, Snarky Puppy gibi önemli müzisyenlerle müzikal işbirlikleri yaptı.

Fonseca, 2012 yılında Küba ve Afrika ezgilerini harmanladığı “Yo” albümü ile “En iyi Latin Caz Albümü” dalında Grammy ödüllerine aday gösterildi.

Malili şarkıcı Fatoumata Diawara ile 2014 yılında kaydettiği “At Home” albümü ile Atlantik’i aşarak melodik ve kültürel bir buluşma sağlayan Fonseca’nın ABUC albümü de yine hızlı bir başarı yakaladı. Sanatçının “hikâye anlatıcısı” yönünün de keşfedildiği bu albümde Fonseca dünden bugüne Küba müziğinin izlerini sürüyor.

Royal Albert Hall (Londra), Beacon Theatre (New York), Sidney Opera Binası (Avustralya) gibi dünyanın seçkin konser salonlarında ve festivallerinde sahne alan Roberto Fonseca, röportajlarında “Müziğimin beni tanımayan insanlara da ulaşmasını istiyorum ve müzikseverler için bir referans noktası olmanın hayalini kuruyorum.” diyor.

Biletler Biletix’te www.biletix.com

0 replies on “KÜBALI CAZ PİYANİSTİ ROBERTO FONSECA İLE HAVANA GECESİ”