KLOTO’dan Bağınızı Koparamayacağınız Bir Koleksiyon

İlhamı evrenden ve evrendeki dengeden alan KLOTO’nun yeni koleksiyonu maddeyi ve insanları bir arada tutan bağlara vurgu yapıyor.

İlhamı daima evrenin hayranlık uyandıran düzeni, dengesi ve sonsuz döngüsünde arayan KLOTO kurucusu ve tasarımcısı Senem Gençoğlu, MOD koleksiyonu ile bu kez moleküler bağları konu alıyor. Molekülü oluşturan atomlar arasında, onları bir arada tutan, kimi zaman da birbirinden uzaklaştıran moleküler bağlar, MOD koleksiyonunda tasarımlara yansıyor. Bu bağlar olmadan maddenin ve dolayısıyla evrenin var olmayacağı gerçeğini düşünen Gençoğlu, bu anlamda insanların da moleküllere benzediğini fark ediyor. Neticede insanların da sosyalleşip birbirleri arasında bağ kurdukları zaman, birlikteyken bir anlam kazandığına kim karşı çıkabilir?

 

Bütünü oluşturan parçalar arasındaki dengenin sembolize edildiği MOD koleksiyonu, KLOTO’nun bugüne kadarki koleksiyonları içinde mine kullanılan ilk ve en renkli koleksiyon olma özelliği taşıyor. Koleksiyonda siyah ve kızıl mine, gümüş ve altın kaplama gümüşlere uygulanıyor. Zincir ve doğal taş detaylarının da göze çarptığı koleksiyonda tasarımsal anlamda, KLOTO’nun olmazsa olmazı yörüngesel daire geometrisi, koleksiyonunun da temelini oluşturuyor. Mine kaplı daireler, küpelerde bağ şeklindeki düz gümüş parçalarla birbirine bağlanırken, özellikle yüzüklerde daireler dilimlenip uzaklaştırılıyor ve bağlar sayesinde birbirine yakın konumlanıyor. Sonsuzluğun ve dengenin sembolize edildiği KLOTO koleksiyonlarından biri olan MOD koleksiyonunda küpe ve yüzükler yanında kolye ve halhallar da ön plana çıkan diğer parçalar arasında.

 

Yunan mitolojisinde “Yaşamın döngüsüne yön veren Tanrıça” anlamında olan KLOTO koleksiyonlarına Beymen Zorlu, Midnight Express, Maritsa Store, Mysabella Palmarina Bodrum, Designers of Oz Çeşme ve İzmir mağazaları yanında online’da, kloto.com.tr, hipicon.com’dan ulaşmak mümkün.

Yazıya ait etiketler
,
0 replies on “KLOTO’dan Bağınızı Koparamayacağınız Bir Koleksiyon”