in

Kasım’ın Seyahat Planı

Kasım için seyahat rotanızı henüz belirlemeyip, biraz da anlık planlama yapmak istiyorsanız size son dakika birkaç öneriyle geliyoruz. Bu şehirlerin sokaklarında gezerken, bazı duraklarda mola vererek harika lezzetlere doyup akabinde uzun süre hafızanızda kalacak noktalarda keyifli anlar geçirebilirsiniz. 

LİZBON

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, Avrupa’nın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri. Kasım ayında ortalama 16-18 derece sıcaklık ile İstanbul’a benzeyen Lizbon, tercih listenizin başında olabilir. Çok da pahalı olmayan yeme içme seçenekleriyle dolu restoranlarıyla meşhur olan, aynı zamanda da alışveriş için iyi bir adres niteliğinde. Mimari açıdan çok zengin olan Lizbon’da gece hayatıyla ünlü Cais do Sodre bölgesi de popüler yerlerden biri. Lizbon’un opera salonu Teatro Nacional de São Carlos, özellikle sonbahar ve kış sezonunda yoğun gösterilere sahne oluyor. Tarih olarak gösterime denk gelebilirseniz mutlaka değerlendirin. Lizbon’da bulunan sarı tramvaylar turistler için en popüler ve vazgeçilmez toplu ulaşımlardan biridir. Bu tramvaylar Lizbon’un dar sokaklarını birbirine bağlar, siz de bu seçeneği değerlendirerek birçok noktayı keşfedebilirsiniz.

HAVANA

Havana’da Aralık, Ocak ve Şubat aylarındaki turist yoğunluğu sebebiyle en ideal seyahat ayı Kasım’dır. Sıcaklık da 25 – 30 derece arasında olduğu bu ayda Küba’yı gezmek çok daha konforlu bir deneyim olabilir. Küba’nın başkenti Havana, ülkenin en romantik ve sofistike şehirlerinden biri olduğu için, puronuz ve kokteyliniz ile harika dakikalar geçirmeniz mümkün. Havana’yı gezerken Morro Kalesi, Ernest Hemingway’in eski evi Finca Vigia ve Devrim Müzesi’ne uğramayı da unutmayın. Havana’ya kadar gidip de klasik arabalar ile bir şehri turlamazsanız olmaz. Şehirdeki en eğlenceli ve en anlam dolu şeylerden biri de bu klasik arabalarla tura çıkmaktır. Havana’yı görmenin en güzel ve en hızlı yollarından biri olan bu araba turlarıyla, şehirdeki önemli noktaları çok kısa sürede görebiliyorsunuz. Aynı zamanda eski Havana da, şehirdeki en fazla konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgelerden biri olduğu gibi, en iyi, en kaliteli ve en uygun tesislere de ev sahipliği yaptığından burayı değerlendirmekte fayda var. 

KARADAĞ

Karadağ, şüphesiz ki Balkanlar’ın en güzel ülkelerinden Karadağ’da ülkenin tamamını birkaç günde gezmek mümkün Turizmi en hızlı büyüyen üç ülke arasında. Adriyatik sahillerindeki en ekonomik tatil fırsatını sunan Karadağ seyahati için vize gerekmemesi önemli ayrıntılardan.  Kotor ile birlikte UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Durmitor Ulusal Parkı ise adrenalin meraklılarına uygun bir yer. İsteyene kayak, isteyene rafting imkanı bulunuyor. 18 göle sahip bu yerlerde manzaralar ise cenneti andıran cinsten olağanüstü bir görünüme sahip. Euro geçmesine rağmen oldukça makul fiyatlarla gezerek rahatlıkla kaliteli yiyip içebilirsiniz.

What do you think?

Written by Tuğçe Orçunus

Kargo Pantolonlar Neden Bu Kadar Çok Sevildi?

Otomotiv’in Geleceği Elektrikli Araçlarla Şekillenirken Mercedes-EQ Bu Dönüşüme Öncülük Ediyor