Kapalıçarşı’nın benzersiz mirasını günümüze taşıyan   MEVARİS’in yeni koleksiyonu  “Moonlight” Beymen Zorlu Center’da

 

 

 Akademisyen Doç Dr. Fatoş Altınbaş Sarıgül’ün kreatif direktörlüğünde hayat bulan ve Kapalıçarşı mücevherat geleneğinin modernize edilerek genç kuşaklara aktarılmasını amaçlayan Mevaris mücevherlerinin ikinci koleksiyonu “Moonlight”, BEYMEN Zorlu Center’da gerçekleştirilen bir davetle tanıtıldı.

Lansmana aralarında Aslı Bayraktaroğlu, Güllü Aybar, Ayşegül Toplusoy, Gülşah Alkoçlar, Sinem Ayan, Sitare Kalyoncuoğlu, Emel Ayaydın, Pınar Talay Ayaydın, Evren Gamgam, Burcu Ekinci, Funda Usta, Gizem Oflazoğlu, Hande Can, Ayşe Yağcı, Yelda Tiftik’in de olduğu seçkin davetliler katıldı.

Kapalıçarşı’nın kusursuz el işçiliğiyle hazırlanan; beyaz ve siyah pırlanta ile elmastan oluşan“Moonlight Koleksiyonu” ilhamınıneredeyse her kadim gelenekte ve kültürde yeri olan ve yeni başlangıçların habercisi sayılan “yeni ay” motifinden aldı.Bizans döneminde İstanbul’un simgesi, Fatih Sultan Mehmet’in betimlemesiyle Osmanlı İmparatorluğu’nun da sembolü olan yeni ay formunun küpe, yüzük ve kolyede hayat bulduğu “Moonlight” koleksiyonunda her bir parça limited edition olarak üretildi.

Mevaris mücevherlerine BEYMEN Zorlu Center’daki satış noktasından ulaşılabiliyor.

 

0 replies on “Kapalıçarşı’nın benzersiz mirasını günümüze taşıyan   MEVARİS’in yeni koleksiyonu  “Moonlight” Beymen Zorlu Center’da”