H&M’in doğa dostu son moda spor serisi

Moda tasarımı son derece kullanışlı detaylar ile birleştiren H&M, en son Spor koleksiyonunun aynı zamanda sürdürülebilir malzemelerden yaratıldığını açıklamaktan gurur duyar. Güçlü kadınlardan ve doğadan ilhamını alan koleksiyon seçili mağazalarda ve hm.com’da satışta.

‘Uzun koşular için’ teması ile yaratılan spor koleksiyonu çok çeşitli taytlar, spor sütyenleri, kapşonlular, koşu, yoga ve antremanlar için üstler içeriyor. Hem koyu yeşil, siyah ve bej tonları ağırlıklı renk paleti ile hem de her bir üründe kullanılan geri dönüştürülmüş polyester ve elastan ile, koleksiyon doğayı ve sürdürülebilirliği odağına alıyor. Çabuk kuruma özelliğine sahip dikişsiz, nefes aldıran delikli ürünler maksimum konforu sağlıyor. Tasarımlar güncel, yeni, vücut hatlarını ortaya çıkarıyor, aynı zamanda çapraz bantlar, ağlar ve kontrast paneller ile modern. Bu tamamıyla günümüzde sürdürülebilir modanın öneminin altını çizen yenilikçi ve modern bir spor koleksiyonu.

 “Fonksiyonel ile feminen olanı bir araya getirerek amacımız müşterilere stil sahibi, sürdürülebilir, cool bir spor koleksiyonu sunmaktı. Ve bu sadece sürdürülebilir kumaşlarla ilgili değil, yeni dikiş teknikleri geliştirdik ve dikişsiz parçalar yaratırken daha az kumaş atığı ortaya çıkarmamanın bulduk. Kullanışlılığı sürdürülebilir düşünce ve moda ile birleştirmek bundan sonra modanın gideceği yön.’’ diyor H&M Spor koleksiyonu Baş Tasarımcısı Petra Smeds.

Koleksiyon, H&M’in sürdürülebilirliğe olan yüzde yüz bağlılığını karakterize ediyor ve H&M’i %100 döngüsel olmaya bir adım daha yaklaştırıyor. H&M, tüm tekstil sektöründe istenmeyen ve kulanılmayan kumaşların atık olmak yerine değerlendirildiği döngüsel bir sisteme geçmek istiyor.

0 replies on “H&M’in doğa dostu son moda spor serisi”